Teknoloji

Apple karma gerçeklik başlığı için geri sayım başladı!

Teknoloji devi Apple, yarattığı teknoloji ekosistemi ile kullanıcılarının vazgeçilmezi halini alıyor. Ürettiği eserlerin en yeterlisi olması hedefiyle yola çıkan şirket, karma gerçeklik başlıkları konusunda da ince eleyip sık dokuyor. Başlığın piyasaya çıkış tarihi birçok ertelemeye maruz kalsa da ufukta görünmeye başladı.

Apple karma gerçeklik başlığı, Haziran ayında piyasaya sürülecek

Apple son yıllarda üretim sınırında birçok meşakkatler yaşadı. Bu durum birçok eseri etkiledi. Apple başlığı, yalnızca bu durumdan olmasa da bu belirsizlik ortamından etkilenerek ertelemeler yaşadı. Lakin başlık için tarih netleşmeye başladı.

Elde ettiği doğruluk hissesi yüksek bilgilerle tanınan Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran Apple karma gerçeklik başlığı, Haziran ayında düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2023) etkinliğinde tanıtılacak.

Apple karma gerçeklik başlığı, bugüne kadar birçok sızıntı bilgiye sahne oldu. Daha evvel elde edilen bilgilere bakılırsa en az 2 bin dolar seviyelerinde olabilecek. Aygıt  MacBook Pro’da kullanılan 96W adaptörden güç alacak. Aygıt, her biri TSMC tarafından üretilen biri 5nm, başkası 4nm olmak üzere iki farklı işlemciye sahip olacak. Öteki yandan Apple, başlığın kullanımı sırasında ses olayını Airpods ile çözmeyi hedefliyor.

Apple, fiyatlardaki yüksek baremi biraz olsun indirebilmek ismine 2025 yılında uygun fiyatlı modellerini de piyasaya sürecek. Reality One yahut Reality Pro olarak isimlendirilmesi beklenen Apple başlığı, biri iOS (rOS) tabanlı başkası ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platform ile piyasaya sürülecek. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al