Teknoloji

Bitcoin tabanı gördü mü? Yükseliş yakın mı?

Tüm kripto para piyasası kırmızı bir denizde yüzmeye devam ederken, Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı kritik ruhsal düzey olan 16.000$’ın üzerinde kalmaya çalışıyor; lakin, kimi teknik bilgiler bir taban noktanın yakın olduğunu işaret ediyor ve bu da fiyatların yakında toparlanacağına işaret ediyor.

Bitcoin tabanı gördü mü? Yükseliş yakın mı?

TradingShot uzmanları, Fibonacci-Dollar Hile sayfasını inceledikten sonra, 20 Kasım’da yayınlanan tahlillerine nazaran Bitcoin halving’leri, “temelde başa çıktıkları ve tarihî olarak bunu gerçekleştirdikleri şok ve ABD Dolar Endeksi” ortasındaki temasa dikkat çekti.

Fibonacci ve Dolar Hile sayfası. Kaynak: TradingShot/TradingView

Önceki Vakit Fibonacci kalıpları

Her şeyden evvel, halving sonrası geri kazanımların zamanlaması evvelden belli kurallara uyuyordu yahut TradingShot takımının açıkladığı üzere, Parabolik olarak sınıflandırılan “fiyat her Halving’den (Fib 0.0) sonra Fib 0.236’ya kadar agresif bir formda yükselme eğiliminde” Evre.

Ayrıca, Fib 0,236 ile 0,382 ortasında, Bitcoin tipik olarak son ralliyi yapar ve Döngü Doruğunu oluşturur. Bu bölgenin akabinde Bitcoin, Fib 0,382’den 0,5’e Ayı Evresine giriyor.

İleride, Bitcoin’in son ve en kıymetli düşüşüne hazırlandığı Fib 0,5 ile 0,618 (Umutsuzluk Aşaması) ortasındaki Ayı Kademesinin son etapları var. Nihayet:

“Fib 0,618’den 0,786’ya, BTC klasik olarak Döngünün Altını oluşturarak Ayı Piyasasının sonunu işaret ediyor. Fib 0,786’dan 1,0’a (bir sonraki Halving), BTC resmi olarak yeni Boğa Piyasasını başlatıyor.”

BTC tabanı nasıl hesaplanır?

Potansiyel bir alt seviyeyi hesaplamak için grup, “Yarı mumunun altından her Döngünün doruğuna kadar” ölçülen yatay Fibonacci düzeylerini kullandı ve şu sonuca vardı:

“0,382 Fib kırıldıktan sonra birinci Döngü taban yaptı. İkinci Döngü, 0,5 Fib kırıldıktan sonra taban yaptı (önceki Döngüden daha düşük bir Fib seviyesi), mevcut Döngü aslında Fib 0,618’i (önceki Döngüden daha düşük bir Fib seviyesi) kırdı.”

Dip Oluşumu Basamağında FTX’in neden olduğu kriz ve düşüşlerin yaşandığı dikkate alındığında, hile sayfası, basamağın sonunun Mayıs 2023’te olduğunu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al