Teknoloji

BTC için sıradaki fiyat düzeyi 20 bin dolar mı?

Bitcoin ( BTC ), haftalarca süren yatay ticaret modelinin akabinde boğaların birinci kripto para ünitesinin denetimini ele geçirmesiyle, yılın başından beri kazanma serisini genişletti.

BTC için sıradaki fiyat düzeyi 20 bin dolar mı?

Gerçekten de ralli, Bitcoin’i kilit düzeyleri geri kazanmak için yükseltti ve basın saatine nazaran 18.160 dolardan süreç görüyor, haftalık grafikte ise BTC %7’nin üzerinde arttı. Bitcoin en son Aralık 2022’nin başlarında yaklaşık 18.000 dolardan süreç gördü.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ek olarak, ralli ayrıyeten Bitcoin’in piyasa kıymetinin 349,9 milyar dolara ulaşmasıyla sonuçlandı. Bilhassa, Bitcoin karları, 2021’den bu yana dengeli yarar serilerinden biri olarak ortaya çıkan son dokuz gündeki paha artışını temsil ediyor.

Bitcoin muhtemel makroekonomik gevşemeden yararlanıyor

İlk kripto para ünitesinin daima olumlu çizgisi, daha az agresif bir Federal Rezerv faiz artışı projeksiyonuna dönüşen makroekonomik faktörlerin mümkün gevşemesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden ilham aldı. Bilhassa, Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve 12 Ocak’ta açıklanacak enflasyon datalarının daha düşük gelmesi bekleniyor.

Kazançlara karşın, BlackRock ve Morgan Stanley liderliğindeki kurumsal yatırımcılar da kripto para ünitelerindeki hisselerini artırıyorlar.

Bitcoin’in 18.000 doları geri almasının, artık çökmüş olan FTX kripto borsasının 5 milyar dolar nakit ve kripto para ünitesini geri kazandığı bildirildikten sonra geldiğini belirtmekte yarar var. Fiyatın ödeme yapan alacaklılara yönlendirilmesi bekleniyor. Bilhassa FTX çöküşü, Bitcoin’in genişletilmiş 2022 düzeltmesini hızlandırdı.

Öte yandan, Bitcoin’in yükseliş duruşunu muhafaza yeteneği, muhtemel düzenleyici incelemelerle yarıda kesilebilir. Bu satırda, Federal Rezerv Sistemi İdare Heyeti üyesi Michelle Bowman, FTX çöküşü üzere olayların kripto para ünitelerinin oluşturduğu tehdidi ve hasebiyle düzenleme gereksinimini vurguladığını belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking