Teknoloji

Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü unutmadı!

1998’den itibaren kıymetli olaylar, sanatkarlar ve tatil günleri üzere tüm insanlık için değer arz eden durumları doodle yaparak hoş bir formda hatırlamamıza imkan sağlayan Google, bu sefer de 24 Kasım Öğretmenler Günü için özel bir doodle hazırladı. İşte ayrıntılar!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan ve daha sonra Yeşilçam’ın efsane ismi Hulusi Kentmen’i anan Google, artık de 24 Kasım Öğretmenler Günü için özel bir doodle hazırladı. Arama motoru devi yeni doodle dizaynında defter, tahta, gönye ve kalem üzere okul öğelerini kullandı.

Ülkemizde her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bu, Atatürk Yılı ilan edilen 1981 yılında 12 Eylül Askerî Yönetimi tarafından başlatılmış bir uygulamadır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

Bakanlar Şurası, Mustafa Kemal Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayımlanması ile resmileşti.

Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında onun “başöğretmen” oluşunun yıl dönümlerinin ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verildi. 26 Şubat 1981’de Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği” ile Öğretmenler Günü’nün emelleri, kutlama komitelerinin vazife, yetki ve sorumlulukları ve kutlama gününe ait asıllar belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking