Teknoloji

Red Dead Redemtion rekora koşuyor

Oyun dünyası aslında bir epey farklı bir mecra. Kimi vakit yeni çıkan oyunlar birinci devirlerinde istedikleri, bekledikleri yansıyı alamayıp ortadan yıllar geçtikten sonra bir anda tanınan hale gelebilirken, kimi oyunlar ise daha birinci günden başlayan değerli satış hacimlerini yakalayabiliyorlar. İşte Red Dead Redemption da daha birinci günden oyunseverlerin gönüllerinde taht kurmuş bir oyun oldu diyebiliriz.

Rockstar Games’in en kıymetli iki serisinden biri olan bu oyunun birincisi 2010 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. Yani bu oyunun satışa çıkmasının üzerinden 12 yıldan fazla vakit geçti diyebiliriz. Serinin ikinci oyunu ise 8 yıllık bir bekleyişin akabinde 2018 yılında oyunseverlerle buluşmuştu. Lakin bugün bile ne birinci oyunun ne de ikinci oyunun popülaritesinden bir şey kaybetmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Red Dead Redemtion rekora koşuyor

Son açıklanan datalara nazaran, iki oyun satışa sunulduğu günden bu yana toplam 70 milyondan fazla satarak kıymetli bir muvaffakiyete imza atmış durumda. Yalnızca geride bıraktığımız 30 Haziran – 30 Eylül tarihleri ortasında bile 2 milyondan fazla satan bu iki imal, elde ettiği bu muvaffakiyet ile Rockstar’ın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Ancak RDR her ne yaparsa yapsın, ilginin asıl oğlanın yani Grand Theft Auto 6’nın üzerinde toplanmasına mani olamayacaktır. Bakalım oyun dünyasının en meşhur ismi yüzünü ne vakit gösterecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/