Teknoloji

Skywell elektrikli SUV, apansız yanmaya başladı!

Elektrikli otomobil dünyasının önde gelen şirketlerden Skywell, geçtiğimiz dakikalarda Türkiye’de gerçekleşen bir yangınla dikkatleri üstüne çekti. O denli ki şirketin elektrikli SUV modeli, şarj olduğu sırada apansız yanmaya başladı. İşte ayrıntılar…

Skywell elektrikli SUV, şarjda yangın tehlikesi atlattı!

Son yıllarda elektrikli araçların yaygınlaşması, yangın olaylarını da beraberinde getirdi. O denli ki geçtiğimiz aylarda Tesla Model Y, elektrik arızası nedeniyle apansız alev almaya başlamıştı. Artık ise birebir durum, Skywell elektrikli SUV’un başına geldi.

Geçtiğimiz dakikalarda Ankara’daki Skywell ET5 model bir elektrikli araç, şarjda olduğu esnada apansız yanmaya başladı. Kısa bir mühlet sonra ise marka tarafından yapılan açıklamada, yangının araçtan kaynaklı olmadığını, makaralı kablo uzantısı kullanılmasından kaynaklandığı belirtildi.

Skywell, 2021’in kasım ayında Türkiye pazarına giriş yaptı. Ülkemizde birinci olarak yüzde 100 elektrikli olan ET5 modelinin satışına başladı. Bir yılda 2 binden fazla sipariş alan marka, geçtiğimiz günlerde 15 ülkenin distribütörlüğünü ve idaresini Türkiye’ye verme kararı aldı.

Peki sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking