Teknoloji

Süratli fiyat artışı gösteren Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin gün içinde ortalama olarak %10’un üzerinde yükseldi ve Eylül ortasından bu yana en yüksek düzeyine ulaştı. Piyasa gözlemcileri, Federal Rezerv’in bir sonraki açıklamalarını izliyor olacak.

Bitcoin, daha geniş kripto para piyasası beklenmedik 2023 rallisine devam ederken, Eylül ortasından bu yana en yüksek düzeyi olan 22.000 doları geçti.

Hızlı fiyat artışı gösteren Bitcoin için sırada ne var?

Piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para ünitesi, Perşembe günü geç saatlerde sıkıntılı kripto para kredi kuruluşu Genesis Küresel Capital’in holding şirketi Genesis Küresel Holdco LLC’nin Kısım için başvurduğu duyuruyu dikkate almayarak, son 24 saate nazaran %9,53 artışla 22.988 dolara kadar yükseldi.

Döviz piyasası üreticisi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Perşembe günü yatırımcıların Genesis’in başgösteren problemlerini fiyatladığını kaydetti. Şirket, geçen baharda kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in ve daha yakın vakitte kripto borsası devi FTX’in çöküşünün serpintisine kapıldı.

Ether ( ETH ) de misal bir yol izledi ve yakın vakitte Perşembe gününe nazaran %6,25 artarak 1.649 dolara yükseldi. CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) %6,25 arttı.

BTC son yedi günde %13 arttı ve yıl için %35 arttı. ETH geçen hafta %14 arttı ve 32 Aralık’tan bu yana %38 arttı.

Kripto ile ilgili pay senetleri de Cuma günkü ralliden yararlandı: Exchange Coinbase (COIN) son vakitlerde %10 artarken, bitcoin madencisi Marathon Digital Holdings (MARA) %9 arttı.

Üretici fiyat endeksinde (ÜFE) bu hafta beklenenden daha büyük düşüş , ABD Merkez Bankası’nın mali şahinliğinin enflasyonu dizginlediğini ve yatırımcıları canlandırdığını gösterdi. CME FedWatch aracı şu anda tüccarların Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) Şubat ayındaki bir sonraki toplantısında oranları yalnızca 25 baz puan (yüzde 0,25 puan) artırması için kabaca %97 talih gördüğünü gösteriyor.

STORM Partners’ın yönetici ortağı Sheraz Ahmed, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “enflasyonda mütevazı bir geri çekilme, düşüş eğilimi gösteren fiyat ve istihdam dataları ve görünüşte zayıf bir dolar dahil olmak üzere” son makro dataların piyasada bir ölçü rahatlamaya neden olmasına karşın, Fed’in nasıl başa çıkacağını söyledi. ekonomik bilgileri ve sakinlik endişelerini dengelerken para siyasetinin genel olarak piyasa üzerinde büyük bir tesiri olacaktır.

Ahmed, “Ralli sonrası coşku her vakit mükemmel bir histir, lakin fiyatlar yükselmeye yahut düşmeye devam etse de yanılgı yapmamak için dikkatle ele alınmalıdır” dedi.

Oanda’dan Moya, Cuma günü yaptığı bir notta, daha fazla sıkılaştırmanın Mart toplantısının ötesine geçmesi durumunda, “kripto da dahil olmak üzere genel olarak riskli varlıkların büyük satış baskısına karşı savunmasız olabileceğini” söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking