Teknoloji

Toyota ABD’nin elektrikli dayatmasına karşı çıkıyor!

Toyota‘nın EV’lere geçiş konusunda otomotiv sanayisinin geri kalanının gerisinde kaldığı bir sır değil.

EV’lerin ve olumlu özelliklerinin büyük hayranları olsak da otomotiv sanayisinin karşılaştığı zorluklarda bulunuyor. KONUT şarjlarıyla ilgili son bir yıllık güncelle altyapının yaygın olarak benimsenmesinin önündeki en kıymetli sorun olmaya devam ediyor. Toyota’nın CEO’su da bu mevzuda tıpkı fikirde.

Yakın tarihli bir basın toplantısında Akio Toyoda, ana pürüzler olarak elektrik şebekesi üzerindeki tesirlerden ve kâfi şarj altyapısının eksikliğinden bahsetti.

Toyoda, Kaliforniya Eyaleti tarafından kabul edilen son yasaya karşılık da verdi. New York Eyaleti de kısa mühlet evvel birebir stratejileri benimseyeceğini duyurmuş ve federal seviyede Lider Biden, 2030 yılına kadar %50 MESKEN satışları için baskı yapmıştı.

Toyoda, Reuters ile yaptığı bir yuvarlak masa röportajında, “Gerçekçi olarak konuşursak, [bu hedeflere] hakikaten ulaşmak epeyce güç görünüyor. Lakin hepimizin şimdiye kadar sürmesi gereken tam otonom otomobiller üzere, BEV’lerin ana akım haline gelmesi medyanın inanmamızı istediğinden daha uzun sürecek.” dedi

Toyoda, 2009’dan beri dünyanın en büyük otomotiv üreticisine liderlik ediyor, bu yüzden CEO’nun yaptığı tartışmalı açıklamalara hak verebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri