YouTube

WhatsApp için beklenen güncelleme yayınlandı

Popüler internet tabanlı anlık irtibat servisi WhatsApp, son derece verimli geçirdiği 2022 yılını hoş bir formda noktalayabilmek için elinden geleni yapıyor. Son günlerde güncelleme çalışmalarına sürat verdiği görülen Amerikalı teknoloji devinin bugünkü konusu ise masaüstü uygulaması.

Aslında WhatsApp, son vakitlerde masaüstü uygulaması için hayli ağır çalışıyor diyebiliriz. Kısa bir müddet evvel ortaya çıkan görsellerden şirketin arama geçmişini masaüstü sürüme getirebilmek için kolları sıvadığını görmüştük. Bunun yanında daha pek çok yenilik için baş yoran WhatsApp, artık de durum güncellemesi özelliğini masaüstü sürüme getiriyor.

WhatsApp için beklenen güncelleme yayınlandı

Bundan sonra kullanıcılar tarafından paylaşılan durumlar, yalnızca Durum menüsünde değil sohbetin içerisinde de görüntülenebilecek. Buna nazaran sohbet listesindeki bir kişinin durum paylaşımını yapıp yapmadığını anlamak isteyen kullanıcılar, o kişinin profil fotoğrafına dikkatli bakarak bunu anlayabilecekler. Hakikaten durum paylaşımı yapan şahısların profil fotoğraflarının etrafında tıpkı Instagram ve daha pek çok toplumsal medya platformunda olduğu üzere yeşil bir çerçeve belirecek.

Öte yandan bu güncellemenin bir müddettir iOS ve Android sürümleri için de test edildiğini hatırlatalım. Fakat her üç platform için de şimdi kararlı sürüme ait bir açıklama yok. Yani kimlerin durum paylaşımı yaptığını merak ediyorsanız, bir mühlet daha bunu anlayabilmek için Durum menüsünü kullanmaya devam etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking