Telefon

WhatsApp’tan kısa podcast niteliğinde yenilik!

WhatsApp, uzun müddet evvel durum paylaşma özelliğini tüm kullanıcılarına sundu. Kullanıcılar, durum üzerinden metin, fotoğraf ve link paylaşabiliyorlar. WhatsApp, artık test ettiği bir yenilikle birlikte bunlara bir de sesli durum güncellemelerini ekleyecek. Pekala, bu yenilik ne işe yarayacak ve ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Platfrom, sesli durum güncellemeleri üzerinde çalışıyor!

WhatsApp, durum üzerinden sesli not paylaşma özelliğini iOS için test etmeye başladı. Yeni özellik sayesinde iOS kullanıcıları 30 saniyeye kadar sesli not kaydettikten sonra iletilerini durum üzerinden paylaşacak. Şu anda durum üzerinden metin, fotoğraf ve link paylaşımı yapılıyor. Ayrıyeten ek olarak platform, linkler için ön izlemeli paylaşmayı da test etmeye başladı. Linkler şimdiye kadar sadece adres formunda paylaşılıyordu.


WhatsApp sesli durum güncellemeleri

WhatsApp, durum için sesli durum güncellemelerini birinci olarak Android için Eylül ayında duyurmuştu. Android kullanıcıları için de tekrar birebir biçimde 30 saniyelik mühletle ses kaydı duruma yüklenecek. Üstte yer alan görselde de olduğu üzere durum güncellemesinin sağ alt köşesinde bir mikrofon yer alacak. Bu mikrofon sayesinde WhatsApp kullanıcıları seslerini kaydedip paylaşacak. Yeniliğin kararlı WhatsApp sürümüne ne vakit geleceği ise şimdilik bilinmeyen durumda, yakın vakitte gelmesi bekleniyor.

WhatsApp’ın son açıklanan sayılarla birlikte dünya genelinde etkin olarak 2 milyar kullanıcıya ulaştığı ortaya çıktı. En tanınan anlık haberleşme uygulaması, devamlı olarak yeni geliştirdiği özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Platform ayrıyeten ek olarak yakın vakitte kümeler için anket özelliğini de getirdi. WhatsApp kümeleri için anket özelliği, kısa müddette kullanıcıların birbirleriyle mutabakatını sağlayacak.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp sesli durum güncellemeleri özelliğini nasıl buldunuz ve beklediğiniz yenilikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking