Telefon

Xiaomi 13 serisiyle ilgili ezber bozan gelişme!

Xiaomi, çok yakında en yeni amiral gemisi serisi Xiaomi 13 ile kullanıcı karşısına çıkacak. Aygıtlarla ilgili bugüne dek birçok iddia ve sızıntı ortaya atıldı. Hatta kısa bir müddet evvel serinin Pro modeli kanlı canlı görüntülendi ve tasarımı da büyük ölçüde belirli oldu. Lakin bugün seriyle ilgili ezber bozan bir gelişme yaşandı. Buna nazaran Çinli üretici isimlendirme konusunda kullanıcılara bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki ay Xiaomi 13 yerine 14 çıkacak iddiası

Önceki serilerin isimleri ele alındığında Çinli şirketin yaklaşan amiral gemisi modellerinin Xiaomi 13 çatısı altında geleceği iddia ediliyordu. Lakin Weibo‘da ortaya çıkan son görseller bu durumun tam zıddını gösteriyor. Buna nazaran önümüzdeki ay tanıtılması beklenen telefonlar Xiaomi 14 etiketiyle çıkış yapacak.

Bu noktada Xiaomi 14‘ün perakende kutularından oluşan bir kartonun manzarası artık Weibo’da sıklıkla paylaşılıyor. Bunun dışında bir öbür görsel ise akıllı telefonun hem ismini hem de kilit özelliklerini gözler önüne seriyor.

2211133C model numarasına sahip Xiaomi 14, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yongasından güç alacak. 4 nm teknolojisiyle üretilecek işlemcide 1 adet 3.19GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2.0GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanılacak. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’de Ray Tracing teknolojisini destekleyen Adreno 740 grafik arabirimine yer verecek.

Sızdırılan görsele baktığımızda aygıtın 12 GB RAM ile geleceğini söylemek mümkün. Natürel burada farklı opsiyonların kullanıcılara sunulması da kuvvetle mümkün. Ayrıyeten Android 13 tabanlı MIUI 14.0.2.0 sürümünü çalıştırıyor. Tıpkı vakitte Ekim 2022 güvenlik ekinin modelde mevcut olduğunu belirtelim.

Xiaomi, ilgili görsellerin tez ettiği isim değişikliği durumunu şimdi doğrulamadı. Lakin şirkete yakın kaynaklar, Çinli üreticinin kimi inançlarda uğursuz olarak kabul edilen 13 sayısı nedeniyle Xiaomi 13 serisini pas geçtiğini tez ediyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking