Teknoloji

YouTube geri adım attı! Bundan sonra neler olacak?

YouTube, reklam siyaseti için şiddet tarifinde oyun içi şiddet içerikleri de dahil olmak üzere kimi değişiklikler yaptı. Şirket, birtakım YouTube kanalları tarafından reaksiyon gördüğü için şiddet tarifi konusunda geri adım atmak zorunda kaldı.

İçerik tiplerini reklam verenler için daha uygun hale getirmek isteyen şirket, geçtiğimiz aylarda yeni yayın siyasetlerini içerik üreticiler ile paylaştı. YouTube’un reklamverenlere uygun içerik yönergelerinde yapılan bu değişiklik, platformun küfür ve şiddete yaklaşımında yeni bir periyodun başlamasını sağladı.

Bazı içerik üreticilerin eski videoları, değişen kurallar nedeniyle para kazanmaya kapatıldı. Yapılan değişikliklere reaksiyon gösteren YouTuberlar, şirketin bu bahiste geri adım atmasını sağladı.

İletişime geçeceğiz

Konu hakkında açıklama yapan YouTube sözcüsü Michael Aciman, “Son haftalarda birçok içerik üretici, yaptığımız güncelleme ile ilgili geri bildirimde bulunuyor. Bu geri bildirimlerin bizler için kıymetli olduğunu belirtmek isterim. İçerik üreticilerin kaygılarını gidermek için politikalarımızda birtakım değişiklikler yapma sürecindeyiz. Politikalarımızı tekrar düzenlediğimizde içerik üreticiler ile irtibata geçeceğiz.” sözlerine yer verdi.

Küfür siyasetinde da değişikliğe giden şirket, “lanet olsun” üzere sözlerin saygısız olarak nitelendirilmeyeceğini açıkladı. Bununla birlikte, öbür tüm hakaretlerin ve küfürlerin birebir halde değerlendirileceği duyuruldu. Bir öteki deyişle, YouTube görüntüsünde söylenecek tüm makûs kelamlar küfür olarak nitelendirilecek.

YouTube son güncelleme ile birlikte, görüntü başlığında ve görüntünün ilk 7 saniyesinde daima olarak küfür kullanıldığında reklam özelliğini kapatmaya başladı. İçerik üreticilerin reaksiyonunu çeken durum, şirket tarafından tekrar ele alınacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking