Teknoloji

iPhone kullanıcıları dikkat: Apple, bu sürümü imzalamayı durdurdu

Apple, 23 Ocak tarihinde iOS 16.3 güncellemesini iPhone kullanıcılarına sundu. iOS 16.3 güncellemesiyle birlikte iPhone modellerinde birçok yeni özellik ve ek olarak güzelleştirme geldi. O denli ki teknoloji devi Apple, birtakım güvenlik ve öbür nedenler için eski iOS 16.2 sürümünü de imzalamayı durduruyor

iPhone kullanıcıları artık iOS 16.2 güncellemesine geçemeyecek

Teknoloji devi, birtakım güvenlik ve evvelki güncellemedeki yanlışlar nedeniyle eski sürümleri imzalamayı durduruyor. Apple, yeniden iOS 16.3’ü sunmasıyla birlikte iOS 16.2 güncellemesini imzalamayı durdurdu. Yani iOS 16.3’e geçmiş bir iPhone kullanıcısı, artık iOS 16.2 güncellemesine geri dönüş yapamayacak.

Apple, müşterilerinin yeni sürümlere geçmesini teşvik etmek için de bu uygulamayı sürdürüyor. Bu durum evvelki sürümler için de birebir biçimde birçok kere yaşandı. Apple’ın şu an iOS 16 güncellemeleri ortalarında sadece 16.3 sürümü mevcut. Bu nedenle iOS 16.2 güncellemesini kullanmaya devam etmek isteyen Apple müşterilerinin güncelleme yapmaması gerekiyor.

Öte yandan kısa müddet içinde Apple’ın yeni iOS 16.4 güncellemesinin Beta sürümünü yayınlaması bekleniyor. Bu güncellemede firmanın ekleyip ancak kusur ile gelen Home uygulaması için mimari yükseltmenin tekrardan gelmesi bekliyor. Apple da kaldırdığı bu yükseltmeyi yanılgının revize edilmesinden sonra tekrar geleceğini duyurmuştu.

iOS 16.3 güncellemesinde ise iPhone’lar için Güvenlik Anahtarları, iCloud için İleri Seviye Bilgi Müdafaa, ikinci kuşak HomePod dayanağı üzere birçok yenilik geldi. iPhone’larda güncelleme yapmak için şu adımları izlemek kâfi:

  • Ayarlar
  • Genel
  • Yazılım Güncelleme
  • İndir ve Yükle

Güncelleme yapmadan evvel akıllı telefonun internete bağlı olduğundan emin olmak gerekiyor. Aksi takdirde aygıt, güncelleme için yanılgı verir.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 16.4 güncellemesi için beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!