Teknoloji

10 yıl evvel Bitcoin’e yatırılan 1 $, artık ne kadar?

Mevcut bedeliyle karşılaştırıldığında, tek bir Bitcoin ( BTC ) madeni parasının fiyatı 2013’te yalnızca 13,30 dolardı. Bu, amiral gemisi dijital varlığın mevcut kıymetiyle tam bir tezat oluşturuyor.

10 yıl evvel Bitcoin’e yatırılan 1 $, artık ne kadar?

Pek çok yatırımcı, Bitcoin’e “ilk günlerinde” para yatırmadıkları için kendilerini tekmeliyor, o vakitler Bitcoin’e yalnızca 1 dolar yatırmanın bile artık ne kadar pahalı olacağını merak ediyor.

Finbold tarafından hesaplanan bilgilere nazaran, Ocak 2013’te dijital varlık 13,30 dolardan süreç görürken 1 dolarlık Bitcoin satın alan yatırımcılar, bir BTC’nin fiyatı 18,881 dolarken, 15 Ocak itibariyle yatırımlarının 1,556 dolara yükseldiğini göreceklerdi.

Bitcoin fiyatı Ocak 2013. Kaynak: In2013dollars

Özellikle bu, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlıklarının cari fiyatı olan 1.532 $’dan tam bir Ethereum ( ETH ) satın almak için kafidir. Bununla birlikte, Ocak 2013’teki yatırımcılar, BTC’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 doların üzerinde süreç gördüğü Kasım 2021’de en büyük yatırım getirisini görmüş olacaklardı.

Bitcoin’de 1 Dolar

İlginç bir halde, Finbold geçen yıl Ağustos ayında gezegendeki her 226. kişinin en az 1 dolarlık Bitcoin’e sahip olduğunu bildirdi . BitInfoCharts.com istatistiklerine nazaran datalar, 26 Ağustos prestijiyle yaklaşık 35.257.206 adresin en az 1 ABD doları pahasında Bitcoin tuttuğunu gösterdi.

Bu, global nüfusun yaklaşık %0,4’üne eşitti, yani o sırada 7.970.114.580 olan global nüfusa dayalı olarak, global olarak her 226. kişinin potansiyel olarak en az 1 dolarlık Bitcoin’e sahip olduğu manasına geliyor.

13 Ocak itibariyle, 100.000 daha az 1$ bedelinde Bitcoin sahibi var ve toplam sahip sayısı 35.136.414’e çıkıyor. Lakin, birtakım durumlarda bir kişinin birden fazla Bitcoin adresine sahip olabileceğini belirtmekte yarar var. Örneğin bir yatırımcı birden fazla kripto cüzdan adresine sahip olabilir.

BTC için destek

Özellikle, kripto para ünitelerinin destekçileri, Bitcoin’in klasik fiat para ünitelerine nazaran çok sayıda avantajına dikkat çekerek, kripto para ünitelerinin yaygın olarak kullanılmasını savunuyorlar. Bu avantajlar, Bitcoin süreçlerinin kolaylığının yanı sıra daha düşük fiyatları ve daha süratli transfer müddetlerini içerir. Lakin varlığın her yerde kullanılmasından evvel yapılması gereken çok iş var.

Kripto para piyasasının büyük çoğunluğunu oluşturdukları için 1 doları tutan bireylerin perakende yatırımcılar olduğu sonucuna varmak mantıklıdır. Bilhassa, perakende yatırımcıların artışı, kripto para ticareti ile suları test etme eforlarına ek olarak, kısmen kaçırma korkusu ( FOMO ) tarafından itiliyor.

Öte yandan, tek bir Bitcoin ünitesi nispeten maliyetli olsa da, sadece bir dolarlık varlığın tutulması, sonuç olarak, ister bugün ister 2013’te olsun, insanların büyük çoğunluğunun finansal imkanları dahilindedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!