TeknolojiTelefon

Çağrı Kaydı için En İyi Uygulamalar

Arama kaydı için en iyi uygulamalar listemize, telefon konuşmalarınızı kaydedebilen ve istediğiniz zaman erişebileceğiniz ücretsiz uygulamaları ekledik.

Bu tür uygulamaları kullanmak, kullanım amacına bağlı olarak birçok kez faydalı olabilir. Ancak, ses kaydının yasal yönünü değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Çağrı Kaydı için Kullanılacak En İyi Uygulamalar Nelerdir?
Telefonda ses kaydı yapmak için kullanılabilecek ücretsiz ve gelişmiş özellikler sunan en iyi uygulamalardan bazıları;

Otomatik Çağrı Kaydedici
Adından da anlaşılacağı gibi, uygulama sayesinde tüm konuşma kayıtlarını otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Otomatik Arama Kaydedici sadece cep telefonlarında değil, sesli arama özelliği olan tabletlerde de kullanılabilir.

Gelen ve giden aramalarda yapılan konuşmaları kaydeden uygulama, hızlı paylaşım özellikleri de sunuyor. Bu sayede ses kayıtlarını WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarıyla veya e-posta yoluyla sorunsuz bir şekilde hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Otomatik Çağrı Kaydedici
Yukarıdaki uygulama ile kullanım özellikleri açısından benzerlikler taşımaktadır.

En temel özelliği arama kayıtlarını tutmak olsa da, kaydedilen kayıtları Dropbox veya Google Drive gibi depolama servislerine sorunsuz bir şekilde gönderebilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olduğunda ilgili ses kaydına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

ACR Çağrı Kaydedici
ACR Call Recorder, şüphesiz, arama kaydı için mevcut en iyi uygulamalar arasında en popüler yazılımlardan biridir. Görüşme kayıtlarını otomatik olarak alırken, görüşme sonrasında size kaydetmek isteyip istemediğinizi sorar ve seçimi size bırakır.

İlerleyen günlerde kayıtlarınız arasında dilediğiniz gibi düzenlemeler yapabilirsiniz. Kaç kayıt tutulabileceği gibi tanımlayıcı özelliklerle kayıtlarınızın isimlerini değiştirebilir veya uygulamayı daha kişisel hale getirebilirsiniz.

Telefonda Konuşmaları Kaydetmek Suç mu?
Kişisel verilerin gizliliği, özel hayatın ihlali gibi konuları kapsayan davranışlar Türk Ceza Kanununda açıkça belirtilmiştir. Telefon veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan sesli ve görüntülü konuşmaların kaydedilmesi suçtur.

Özellikle bu kayıtların başkalarıyla veya aleni olarak paylaşılması suçun cezai sonucunu artırabilir. Bu nedenle ses kaydı yapılırken hukuka uygun hareket edilmesi ve her ne sebeple olursa olsun paylaşmaktan kaçınılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!