Telefon

Xiaomi modellerine büyük müjde! Eskisinden çok farklı olacak

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi‘nin geçtiğimiz ay kullanıcıların beğenisine sunduğu Android 13 tabanlı MIUI 14 an itibariyle globaldeki kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. Yeni yapı, birçok yeniliği beraberinde getiriyor ve evvelki sürümlere kıyasla daha optimize bir kullanıcı tecrübesi vadediyor. Yeni sürüm son ortaya çıkan bilgilere nazaran Xiaomi 12 için geldi.

Xiaomi 12’nin Çin sürümü geçtiğimiz günlerde MIUI 14 güncellemesini aldı. Artık ise sıra aygıtın Küresel ROM’unu çalıştıran versiyonunda. Yeni sürüm, V14.0.2.0.TLCMIXM yapı numarasıyla geliyor ve sistem güvenliğini artıran Aralık 2022 güvenlik yamasını beraberinde getiriyor.

Mi Pilot‘lar için gelecek yeni güncelleme rastgele bir sorun çıkmaması halinde genel kullanıma açılacak. Öte yandan ilerleyen devirlerde aygıtın öbür sürümleri için emsal bir gelişmenin yaşanması bekleniyor.

Xiaomi’nin yaptığı aktiflik ile birlikte yeni arayüzün kıymetli ayrıntılarına artık hakimiz. Öncelikle artık kullanmadığınız lakin tekrar de sistem müsaade vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir birçoklarını silebileceksiniz.

Şirket, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru teknolojisi sayesinde, üçüncü parti uygulamaların güç tüketimlerinin yüzde 22 oranında azaltılacağına dikkat çekiyor.

Şirketin bir öteki argümanı ise sistem performansının önemli oranda geliştiği istikametinde. Android 13 ve MIUI 14 ikilisiyle birlikte sistem akıcılığı yüzde 88 oranında arttırıldı. Buna karşın güç tüketiminde ise yüzde 16’lık bir uygunlaştırma mevcut. Her ne kadar sistem performansı yükseltilmiş olsa da Xiaomi’nin dataları MIUI 14’ün bir evvelki sürümden yüzde 23 oranla daha az alan kapladığını gösteriyor.

Bu sonuç MIUI arayüzünün yine ele alınması ve baştan geliştirilmesi ile oluyor. Yeni MIUI 14 artık eski sürümlere nazaran daha süratli olmasının yanında daha kararlı ve daha az alan kaplıyor. Snapdragon 8 Gen 1, 8 Gen 1+ ve yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili modellerin bu yeniliklere odaklı optumize edildiğini hatırlatmakta yarar var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al