Telefon

WhatsApp’tan çekim yapmayı kolaylaştıracak yenilik

WhatsApp, bilhassa son yıllarda Instagram’ın ön plana çıkmasıyla sadece iletileşme uygulaması olmaktan ayrıldı. Platform, görsellik üzerine getirdiği bir düzine bilhassa fotoğraf ve görüntüler sayesinde adeta toplumsal medya uygulamasına evrildi. Bugün WABetaInfo’nun paylaştığı habere nazaran WhatsApp iOS için daha kolay görüntü çekmek ve yayınlamak için bir yenilik test ediyor. Pekala, bu özellik nedir ve nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp iOS’ta görüntü çekmek artık çok daha kolay olacak

Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, bir mühlet evvel Android aygıtlar için görüntü modunu getirmişti. Bu modu sayesinde iPhone’larda olduğu üzere kameradan görüntüye kısa mühlet içinde geçiş yapılıyor. WhatsApp, görüntü modunu artık de iOS’lar için test ediyor.


WhatsApp iOS için görüntü modu

Bu özellik gelmeden evvel kamera tuşuna basılı tutarak görüntü kaydı yapılıyordu. Ancak uzun görüntüler çekmek için bu durum epeyce yıpratıcı oluyor. Zira görüntüyü kaydetmek ve tekrar çekim yapmaya başlamak hayli vakit alıyor. Yeni özellik sayesinde görüntü moduyla uzun çekimleri daha kolay yapmak mümkün olacak.

Yenilik şu anda WABetaInfo’nun haberinde belirtildiği üzere test basamağında yer alıyor. Ancak aslında kısa mühlet evvel Android modellere geldiği için iOS için de yakın vakitte gelmesi bekleniyor.

Öte yandan anlık iletileşme uygulaması, güvenlik alanında da birçok yeniliği test ediyor. Örneğin WhatsApp, bilinmeyen numaralardan mesaj geldiğinde kısa yoldan pratik bir formda önünü kesmek için bildirim kutucuğundan engelleme kısayolunu test etmeye başladı. Bu özellik de kısa mühlet içinde platformun kararlı sürümünde yer alarak kullanım tecrübesini artıracak.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’tan beklediğiniz diğer yenilikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking