Teknoloji

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Kripto piyasası, Bitcoin’in ( BTC ) aylarca süren yatay ticaretinden sonra başı çekmesiyle kıymetli bir yükselişe şahit olmaya devam ediyor. Ralli, olumlu makroekonomik haberlerin ve Çin’deki düzenleme kaygılarının mümkün hafiflemesinin bir kombinasyonunun sonucudur. Bununla birlikte, devam eden pazar artışına karşın, kripto alanının hala 2021’de meydana gelen büyük boğa koşusunun gölgesinde faaliyet gösterdiğine dikkat etmek değerlidir.

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Çoğu kripto para ünitesi yeşil bölgede süreç görse de, potansiyelleri, yönlendirdikleri anlatım ve genel kripto para piyasasını etkileme potansiyelleri nedeniyle belli varlıklar izlenmeye bedel olmaya devam ediyor. Bu nedenle 16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para ünitelerini gözden geçirdik.

GALA (GALA)

GALA ( GALA ) belirteci, genel kripto piyasası rallisinden ve blockchain oyunlarına artan ilgiden faydalandı. Nitekim de GALA, geniş pazar konsolidasyonu periyotlarında bağımsız olarak hareket eden bir yükseliş fiyat ivmesini sürdürdü.

Kripto tahlil platformu Santiment’ten alınan bilgiler, süreçlerin token’ı 0,048 $’lık direncin ötesine itmesine yardımcı olduğunu gösteren datalarla, GALA’nın rallisine artan balina faaliyeti de yardımcı oldu. Ayrıyeten GALA, kayda kıymet ağ iştirakleriyle varlığı biriktiren bir yatırımcı akışı kaydetti.

Yatırımcılar misli olmayan token ( NFT ) oyunlarına ve metaverse alanına daha fazla sermaye ayırdıkça, GALA bir küçük altcoin rallisi için önde gelen kuruluşlar ortasında yer alıyor. Bir noktada GALA, piyasa pahasına nazaran birinci 100 kripto para ünitesi ortasında başkan olarak yedi gün içinde %100 kazandı. Sonuç olarak GALA, kıymetli vadeli tasfiyelerin akabinde bir sonraki fiyat hareketini izlemek için bir kripto para ünitesidir.

Basın vaktinde GALA, günlük %3’ün üzerinde bir düzeltmeyle 0,05 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafikte GALA %90’ın üzerinde yükseldi.

GALA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai ( FET ), Cosmos ( ATOM ) yazılım geliştirme kiti (SDK) ve yapay zeka (AI) blockchain ortamı üzerine kurulmuş bir zincirler ortası protokoldür. Kullanıcılar, protokol aracılığıyla tek bir defter içinde özerk ekonomik aracı ağları oluşturabilir. Bilhassa FET, genel piyasa hassaslığıyla uyumlu artan ilgi kaydetti.

Ancak FET, ChatGPT’nin birinci muvaffakiyetinin akabinde yapay zeka ile ilgili kavramlar etrafında devam eden vızıltılarla ağın sahip olduğu potansiyelden takviye aldı. Nitekim de faiz , piyasa yükselirken 24 saat içinde FET’in %20’nin üzerinde arttığını gördü.

Başka yerlerde, FET etrafındaki vızıltı kısmen, belirtecin 13 Ocak prestijiyle Cosmos (ATOM) blok zincirler ortası irtibat (IBC) ağlarında en çok kazanan olarak ortaya çıktığı ağ aktifliğinin tesirinden kaynaklanıyor.

Şimdi odak noktası, FET’in momentumunu yönetip yönetemeyeceği ve önümüzdeki hafta toparlanmaya devam edip etmeyeceği. Bu hatta toparlanma mümkünlüğü kısmen ağ geliştirme faaliyetine bağlı olacaktır.

Yayınlandığı sırada FET, son 24 saatte neredeyse %6 oranında düzeltme yaparak 0,23 dolardan süreç görüyordu.

FET yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ( BTC ), birkaç hafta boyunca 17.000 $ düzeyinin altında sakin göründükten sonra, birinci kripto para ünitesinin kısa bir mühlet için 21.000 $ düzeyini geri kazanmasıyla sonuçlanan bir galibiyet serisi başlattı. Finbold tarafından bildirildiği üzere, devam eden BTC rallisi, 2020 pandemi devrinden bu yana en uzun rallilerden biri.

Bitcoin’deki ralli, daha geniş bir optimistlik ve cüret verici bir ekonomik görünüm tarafından desteklendi. Bir rallinin birinci işaretleri, Amerika Birleşik Devletleri iş piyasasındaki yürek verici işaretler ve müspet tüketici fiyat endeksi (TÜFE) bilgilerinin akabinde ortaya çıktı. Sonuç, enflasyonun soğuduğuna dair umutlarla sonuçlandı ve Federal Rezerv’in agresif faiz oranı artışlarını hafifletmesine müsaade verdi. Bilhassa, istikrarlı ralli, Bitcoin’in FTX kripto borsasının çöküşünün tesirlerini geride bırakmasına yardımcı oldu.

Bitcoin’in uzun vadeli bir konsolidasyon yaşamasına karşın, bir Finbold raporuna nazaran yeni datalar, 13 Ocak prestijiyle BTC varlıklarına dayanarak global nüfusun %0,5’ine eşit olabileceğini gösterdi.

Genel olarak, Bitcoin, yatırımcıların daima olarak kriptoya para pompalamaya devam edip edemeyeceklerini izlemek ilgi cazibeli olacağından izlenecek bir varlık olmaya devam ediyor. Hakikaten de, alım ve satım baskısı, Bitcoin’in 20.0000 doların üzerindeki çıkarları sürdürme yeteneği için çok değerli olacaktır.

Ayrıca, varlık hala birkaç rüzgarla karşı karşıya kalırken, piyasa Bitcoin’in fiyatının bir sonraki hareketini izleyecek. Örneğin, dal, büyük borsa işten çıkarmalarına, Gemini ve Genesis yasal meselelerine ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir House kripto odaklı alt komitesinin kurulmasına şahit oluyor.

Basın vaktinde Bitcoin, günlük yaklaşık %1,3 kayıpla 20.697 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafikte BTC %22’nin üzerinde arttı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu’nun (SHIB)

Shiba Inu ( SHIB ) coin, son birkaç gündür etkileyici bir performans sergiledi. Bir noktada, köpek temalı varlık, kripto para üniteleri ortasında en yüksek trend noktasını geri aldı. Göğüs parası genel piyasa rallisinden yararlanıyor olsa da, karlara daima ağ geliştirme ve SHIB’e daha fazla yarar sağlamayı amaçlayan paydaşlıklar yardımcı oldu.

Örneğin, toplumsal ağ Twitter kısa müddet evvel SHIB kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum ( ETH ) ve Dogecoin ( DOGE ) ile birlikte kripto varlığının fiyatlarını takip etmelerine imkan tanıyan bir özelliği aktifleştirdi. Birebir vakitte, Shiboshi Club ve Bugatti Group yakın vakitte bir NFT nane koleksiyonuna odaklanan bir iş birliğini ortaya çıkardı.

Ek olarak, SHIB topluluğu hala Shibarium katman-2 tahlilinin yayınlanmasını beklemektedir. Genel olarak, SHIB, yatırımcılar kar elde etmeye başlarsa rastgele bir tesirin yanı sıra göğüs paralarını yeni bir ralliye götürüp götüremeyeceğini izlemek için bir varlık olmaya devam ediyor.

Basın vaktinde Shiba Inu, günlük yaklaşık %0,3 kayıpla 0,000009985 $’dan süreç görüyordu, haftalık grafikte ise SHIB %18’in üzerinde yükseldi.

SHIB yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Avalanche (AVAX)

Blok zincirinin birinci katmanı, boğaların varlığı evvelki yüksek düzeylere çıkarmak için denetimi ele almaya çalıştığını gördü. Haftalarca süren düzeltmenin akabinde AVAX, genel kesim hislerinden ilham alarak yılı büyük bir patlama ile açtı.

Devam eden rallinin ortasında, Avalanche ekosistemi son vakitlerde yerleşik kuruluşlarla iştiraklerini hızlandırdı. Ağ geliştirmenin bir kısmı, Avalanche’ın Amazon Web Services ile ortak olduğunu gördü. Mutabakat kapsamında AWS, işletmeler ve hükümetler için kurumsal blockchain tahlilleri geliştirmek üzere Avalanche ağını kullanacak.

Gerçekten de paydaşlık, Avalanche’ın işletmeler ortasındaki yararını artıracak ve bu da AVAX belirteçlerine olan talebi artırabilecektir. Ayrıyeten, Finbold tarafından bildirildiği üzere, bir Japon oyun devi GREE yan kuruluşu olan BLRD, 2023’te birinci Web3 oyununu başlatmak için Avalanche ile paydaşlık kurdu.

AVAX, ağ iştiraklerinin kazanımlarını ve sonuçlarını sürdürme hünerine bağlı olarak önümüzdeki hafta izlenmeye kıymet.

Şu anda AVAX, son yedi günde neredeyse %40 artışla 16,33 dolardan süreç görüyor. Lakin token günlük grafikte %4’ün üzerinde bir düzeltmeyle karşı karşıya.

AVAX yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Sonuç olarak, kripto para piyasası devam eden ralliyi sürdürmeye çalışırken, vurgulanan varlıklar muhtemelen farklı dijital varlıkların gidişatını belirleyecekleri için izlenmeye bedel. Lakin, makroekonomik faktörlerin tesirlerinin devam ettiği düşünüldüğünde, piyasa hala karşıt rüzgarlarla karşı karşıya.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking