Teknoloji

250 bin TL’ye sıfır otomobil! Changan Türkiye pazarında yargı dağıtacak!

Pandemi periyodundan bu yana dünya genelindeki araba satışlarında büyük düşüşler yaşandı. Değişiktir ki Türkiye tarafında ise karşıtı bir tablo kelam konusu. Ülkemizde şimdilerde dahi sıfır araba bulmak neredeyse imkansız. Ancak Çinli otomobil devi Changan’ın Türkiye pazarına girmesi ile birlikte bu sorun çözülmüş olacak.

Hali hazırda Türkiye’de giriş düzeyindeki arabalar adeta yok satıyor. Bu durumun temel nedeni ise tabi ki al-sat yapanlar ve galeriler. Bu mevzuda muhakkak düzenlemeler gelmiş olsa da mevcut problemler çözülemedi. Ancak düzgün haber şu ki Çin’in en büyük araba devlerinden biri olan Changan Türkiye pazarına girmek için nabız yokluyor.

Hali hazırda Çin’de pek çok yerli üretici bulunuyor. Bu yerli üreticilerin geliştirdikleri arabalar ise muazzam fiyatlara sahip. O denli ki global pazardaki Avrupalı devler bile Çin pazarında var olabilmek ismine haddinden çok daha ucuz modeller geliştiriyorlar.

Çin son derece geniş bir nüfusa sahip olduğu için pek çok üretici, iç pazara araç yetiştirmekte zorlanıyor. Dış pazara açılacak olan devlerin birinci durağı ise Hindistan oluyor. Yalnızca bu iki ülke 3 milyara yakın nüfusa sahip olduğu için pek çok üretici Avrupa’ya açılmaya gerek duymuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al