Teknoloji

ABD ordusu Microsoft’un savaş gözlüklerine güveniyor

Dolayısıyla hükümet, mevcut modelden daha fazlasını sipariş etmek yerine Microsoft’un yeni bir sürüm geliştirmesi için 40 milyon doları onayladı.

Güncellenen savaş gözlükleri 70 askerin savaş şartlarını simüle eden 72 saatlik üç senaryo ile mevcut versiyonu test ediyordu. Sonuçlar, askerlerin “baş ağrısı, göz yorgunluğu ve mide bulantısı” yaşadığını ve sistemin çok fazla “temel fonksiyonlarda başarısızlık” yaşadığını gösterdi. Ek olarak, rahatsızlık bildiren askerlerin %80’inden fazlası, 72 saatlik testin birinci üç saatinden daha kısa bir müddette rahatsızlık hissetmeye başladı.

ABD ordusu Microsoft’un savaş gözlüklerine güveniyor

Ordu başlangıçta, 1.75 trilyon dolarlık hükümet finansmanından, 6.900 çift gözlük satın almak için 400 milyon dolar ek ödenek talep etmişti. Kongre bunun yerine, yeni sürümü geliştirmek için bu meblağ içinden sırf 40 milyon dolarlık kısmı onayladı. Ordu, gözden geçirilmiş bir model oluşturmak için Microsoft’a şimdiden 125 milyon dolar verdi ve önümüzdeki on yılda 121.000 kadar aygıt için 21,9 milyar dolar kadar daha harcamayı planlıyor.

Savunma Bakanlığı mukavelesi, Microsoft’un AR cihazından kar elde etme mümkünlüğünü değerli ölçüde artırdı. DoD ile çalışmadan evvel şirket, kulaklığı kurumsal üretim, eğitim ve öbür endüstriyel hedefler için pazarlıyordu. Microsoft, HoloLens’in son bir tüketici sürümünü çıkartacağını ima etse de, bununla ilgili şimdi rastgele bir detay açıklanmadı. Artık ise şirketin kulaklık için dengeli bir strateji oluşturmakta zorlandığı bildirildikten sonra planlar daha belgisiz hale geldi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking