Teknoloji

Age of Empires II: Definitive Edition Steam’e Geliyor

Bugün Los Angeles’taki E3 fuarında yeni Age of Empires II: Definitive Edition sürümünü yerinde gördük ve geliştiricilere sorularımızı birinci elden sorma fırsatı bulduk! İşte yenilenen Age of Empires II hakkındaki tüm bilgilerimiz:

 • Öncelikle oyun bugüne kadar çıkmış Age of Empires oyunları içinde en fazla senaryo barındıran sürüm olacak: toplamda 27 senaryo.
 • Oyun 4K grafik takviyesi ile geliyor ve bütün dokular baştan aşağıya sıfırdan tasarlanmış.
 • Oyuna ilişkin sesler de büsbütün yenilenmiş. Yalnızca personel seslerini olduğu üzere bırakmışlar, bir de olmazsa olmaz Wololo!
 • Yapay zeka da baştan aşağıya yenilenmiş. Tekrar de dilerseniz eski yapay zekayı seçebileceksiniz.
 • Oyun en son teknolojiyi kullanıyor. Bu bağlamda halihazırda geliştirilmekte olan Age of Empires 4’ten kimi teknolojiler bu oyuna aktarılmış.
 • Yeni 3B oyun motoruyla birlikte oyunda yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabiliyorsunuz.
 • Oynanışı kolaylaştıran öğeler ortasında ünite seçimi de var: örneğin artık kentin içindeki orduyu seçtiğinizde çiftçiler de orduyla birlikte savaşa koşmuyor…
 • Oyunun mod takviyesi olacak ve özgün oyun için yapılan modların dahi çalışacağını belirtiyorlar. Tabi grafiklerin güncellenmesi gerekir diye düşünüyoruz, doğal olarak…
 • Özel senaryo takviyesinin de devam ettiğini ve hatta 1999’da çıkan birinci sürüm için yapılan senaryoların bile 2019’da çıkacak sürüme aktarılabileceği belirtildi. Muazzam sahiden.
 • Oyunda HDR takviyesi olacak mı diye sorduk, şu anda yok lakin düşünebileceklerini belirttiler.
 • FPS limiti var mı sorumuza ise “60 FPS” karşılığını aldık.
 • Merak edilen bir diğer soru ise klasik Age of Empires II HD Edition sürümünün takviyesi devam edecek mi? Bu soruyu da sorduk. Karşılık: O sürümü kaldırmayacağız lakin odağımız artık bu sürüm olacak. Mesela yeni eklentiler artık yalnızca yeni sürüme gelecek.

Microsoft’un Age of Empires II: Definitive Edition hakkındaki açıklaması:

 • Yayınevi: Xbox Game Studios
 • Geliştirici: Forgotten Empires, Tantalus Medya, Wicked Witch
 • Yaş Değerlendirmesi: ESRB: T; USK: 12+; PEGI: 12
 • Biçim: Windows 10 ve Steam

Bugün, Age of Empires II: Definitive Edition’ın PC için Xbox Game Pass’a, Microsoft Mağazası ve Steam’e 2019 sonbaharında geleceğini ve Windows 10 ile Steam oyuncuları  ortasında çapraz oynamayı destekleyeceği bilgisini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Age of Empires II, son 20 yıldaki en sevilen strateji oyunlarından biri. Yeni oyunla birlikte en sadık PC oyuncuları ve seriye birinci defa katılanlar tarafından da sevilecek bir tecrübe yaratmayı amaçladık.

Forgotten Empires, Tantalus ve Wicked Witch tarafından geliştirilen Age of Empires II: Definitive Edition, büsbütün yeni içerik ve birçok heyecan verici oyun güzelleştirmesi içeriyor. Bu sürüm, evvelce yayınlanmış tüm Age of Empires II içeriğinin yanı sıra, yesyeni medeniyetler, ek kampanya vazifeleri, 4K çözünürlüğü destekleyen yeni grafikler ve çok oyunculu kullanıcılar için Xbox Live takviyesini de içermekte. Bu sürüm zati bildiğiniz ve sevdiğiniz oyunu bir sonraki düzeye taşıyan otomatik çiftlik tekrar tohumlama üzere ömür kalitesi yükseltmelerini halihazırda içeriyor.

Heyecan verici yeni özellikler:

 • The Last Khans vazifeleri: Age of Empires II: Definitive Edition, üç yeni misyon ve dört yeni medeniyet içeren yepisyeni bir içeriği, “The Last Khans”ı içeriyor.
 • Yeni medeniyetler: Dört yeni medeniyet yalnızca Age of Empires II: Definitive Edition’a ekleniyor: Bulgarlar, Kümenler, Litvanyalılar ve Tatarlar oyundaki toplam medeniyet sayısını 35’e çıkarıyor.
 • Yeni seyirci modu ve turnuva özellikleri: Oyuncular, çok oyunculu oyunları gerçek vakitli olarak izleyebilecek ve izleyicilere farklı oyuncuların durumu hakkında bilgi vermek için üst üste arabirim bindirilerek her oyuncunun görünümü ortasında geçiş yapabilecek.

Fiyat

Age of Empires II: Definitive Edition, yeni oyuncular için 19.99 USD’ye, HD Edition’a sahip Steam kullanıcılarına ise 14.99 USD’ye mal olacak. Ek olarak, PC için Xbox Game Pass üyeleri, Microsoft Mağazasın’da oyuna sahip olmak için Age of Empires II: Definitive Edition’ı indirimli 14.99 $ USD fiyatıyla satın alabilecek.

Age of Empires IV

Age of Empires topluluğuna, bedelli geri bildirimleri ve Empires Age II: Definitive Edition’ı hayata geçirmemize yardımcı olan anlayışları için çok onur ve minnettarız. Topluluğa ve geçmişe, Age serisini bugüne ve geleceğine olan bağlılığımızın bir modülü olarak, Age of Empires: Definitive Edition’ın bu Ağustos’ta Steam’de sunulacağını ve Windows 10 ile çapraz oynamayı destekleyeceğini paylaşmaktan memnunluk duyuyoruz . Topluluğu yeni seyahatimize sokmaktan heyecan duyuyoruz ve sıradaki oyunlar olan Age of Empires III: Definitive Edition ve Age of Empires IV hakkında daha fazla bilgi vermek için sabırsızlanıyoruz.

Age of Empires II: Definitive Edition’da ne olacağını görmek için aşağıdaki görüntüye göz atın ve yakında başlayan www.ageofempires.com adresindeki kapalı beta programına kaydolun! Umarız bu yeni tanımlayıcı remaster oyununu sizin için yarattığımız kadar zevkle oynarsınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!