Teknoloji

AirPods 2 almayı düşünenlere makus haber

Amerikalı teknoloji devi Apple, son vakitlerde daha çok üretim konusunda yaşadığı meşakkatlerle gündeme geliyor. Yeni akıllı telefon serisi iPhone 14’ün tamamına yakınını Çin’de üreten fakat Çin Hükümetinin uyguladığı pandemi kısıtlamaları nedeniyle üretim konusunda probleme düşmesi kuvvetle olası olan Apple’ın son atılımı bu mevzuda ileride atılacak adımların bir provası olarak yorumlandı.

Popüler kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro 2’nin üretimini Çinli Goertek ile Tayvanlı Luxshare şirketleri ortasında paylaştıran Apple’ın, Goertek’e bir yazı göndererek üretimi sonlandırmasını istediği argüman edildi.

AirPods 2 almayı düşünenlere berbat haber

Apple’ın şu an için üretim konusunda rastgele bir sorun yaşamadığı Goertek’e karşı neden bu türlü bir atak yaptığı bilinmezken, bir öbür üretici olan Luxshare’a da bir yazı gönderen Apple, üretimin arttırılmasını istediği belirtildi.

Eğer bu argümanlar doğruysa, Tayvanlı Luxshare şirketi AirPods Pro 2 üretimi konusunda tek yetkili şirket haline geldi demektir. Tabi olaylara daha geniş bir çerçeveden baktığımız vakit, Apple’ın neden bu türlü bir atılım yaptığını anlamak hiç de sıkıntı olmasa gerek. Gerçekten bilhassa Çin hükümetinin son zamanlardaki pandemi kısıtlamaları yüzünden iPhone 14 serisinde çok değerli kahırlarla karşı karşıya kalan Amerikalı teknoloji devinin, yavaş yavaş Çin bağımlılığını sona erdirmek istemesi son derece olağan. İşte bu açıdan bilhassa gelecek birkaç sene içerisinde, bu harekete emsal pek çok atak göreceğimizi söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!