Teknoloji

Amazon kurye robotları için yeni bir yol izleyecek

E-ticaret devi, deney makinesi için saha testlerini durdurdu ve programı “yeniden yönlendiriyor”. Bloomberg’e nazaran, Scout ekibi dağıtıldı ve 400 üyesinin birçoklarına şirket içinde yeni konumlar teklif edilecek. Amazon sözcüsü Alisa Carroll, Reuters’e şirketin projeyi büsbütün terk etmeyeceğini söyledi. Yeniden de, teslimatlar için otonom robot kullanımını düşünmek için sadece küçük bir grup kalacak lakin bu soğutucu gibisi Scout’un sonu olduğu manasına gelebilir.

Carroll’a nazaran:

“Sınırlı saha testimiz sırasında eşsiz bir teslimat tecrübesi yaratmak için çalıştık, lakin geri bildirimler yoluyla programın müşterilerin gereksinimlerini karşılamayan tarafları olduğunu öğrendik. Sonuç olarak, saha testlerimizi sonlandırıyor ve yine yönlendiriyoruz. Bu geçiş sırasında çalışanlarımızla birlikte çalışıyoruz, onları deneyim ve hünerlerine en uygun açık rollerle eşleştiriyoruz.”

Amazon kurye robotları için yeni bir yol izleyecek

Amazon, Scout’u 2019’da test etmeye başlamıştı ve başlangıçta Amazon’un Seattle ana üssünün kuzeyindeki paketleri teslim etmek için altı ünite görevlendirilmişti. Makine, bir teslimat rotasını otonom olarak izleyebilir ve testler için bir insan çalışanın eşlik etmesine rağmen, bir müşterinin ön kapısında durabilir ve satın almalarını almalarına müsaade vermek için kapağını açabilir. Bu birinci sunumdan sonra Amazon, testlerini Güney Kaliforniya, Atlanta, Georgia ve Franklin, Tennessee’ye genişletti.

Carroll, programın hangi istikametlerinin “müşterilerin gereksinimlerini karşılamadığını” söylemese de bu, Amazon’un deneysel projelerini küçülttüğünü gösteren son ataklarından biri. Yalnızca birkaç gün evvel, muhtemelen düşen satışlar nedeniyle çocuk odaklı Glow manzaralı arama aygıtını da kaldırmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!