Teknoloji

Amazon’un yeni robotu objeleri tanıyabiliyor!

Şirket, depolarında robotlar kullanarak operasyonları daha verimli ve inançlı bir formda yürütebileceğini söylüyor. Amazon, “Sparrow tekrarlayan vazifeleri üstlenerek çalışanlarımızın vakitlerini ve güçlerini diğer şeylere odaklamalarını sağlarken birebir vakitte güvenliği de artıracak” dedi. “Aynı vakitte Sparrow, sipariş hazırlama sürecimizin kritik bir kısmını otomatikleştirerek verimliliği artırmamıza yardımcı olacak, böylelikle müşterilerimize süratli teslimat yapmaya devam edebiliriz.” Robotları kullanarak 700’den fazla yeni iş kategorisi oluşturabildiğini de kelamlarına ekledi.

Amazon, bilhassa robotlar ve depo çalışanlarının çalışma şartları kelam konusu olduğunda pek de yeterli bir sicile sahip değil. 2020’de, Araştırmacı Raporlama Merkezi 2016 ve 2019 yılları ortasında Amazon çalışanlarının otomatik depolarda maruz kaldığı önemli yaralanma oranının robot kullanmayan tesislere nazaran %50 daha yüksek olduğunu belirten bir rapor yayınladı.

Amazon’un yeni robotu objeleri tanıyabiliyor!

Geçtiğimiz Temmuz ayında da, ABD hükümetinin, inançlı olmayan işyeri şartları nedeniyle Amazon’u araştırdığı ortaya çıktı. Mesleksel Güvenlik ve Sıhhat Yönetimi, “diğer şeylerin yanı sıra Amazon’un depo çalışanları için öngördüğü gerekli çalışma süratiyle ilgili” kontroller gerçekleştirdi.

Amazon, robotların misyonları üstlendiği işyerlerini sendikalaştırmak isteyen depo çalışanlarının teşebbüslerinin ardından Sparrow’u ortaya çıkardı. Mart ayında Staten Island’daki JFK8 depo merkezindeki personeller sendikalaşmaya oy vererek bunu yapan birinci Amazon deposu oldu. Şirket, seçim sonucuna itiraz etti. Daha yakın vakitlerde, New York, Albany’deki bir depodaki emekçiler, Amazon’un sendika aykırısı bir kampanya yürütmesinin akabinde sendikalaşmaya karşı oy kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!