Teknoloji

AMD’den Call of Duty ve Spider-Man müjdesi!

AMD, Adrenalin Software 22.11.1sürücü güncellemesini yayınlandı. Yeni sürüm ile optimizasyon takviyesi alan oyunlara yenileri katıldı. Ayrıyeten Radeon RX 6000 serisindeki kıymetli sorunlar de tahlile kavuştu. İşte optimizasyon alan oyunlar ve çözülen problemler.

AMD Adrenalin Software 22.11.1 güncellemesi yayınladı

AMD Adrenalin Software 22.11.1 şoför güncellemesi ile birlikte iki oyun daha optimizasyon takviyesine kavuştu. Bunlar Call of Duty: Warzone 2.0 ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oldu. İlerleyen periyotlarda bu sayı artacaktır.

Adrenalin Software 22.11.1 güncellemesi, Radeon RX 6000 serisi kullanıcıların yaşadığı birkaç sorunu de ele aldı. O denli ki World of Warship oyunundaki varsayım çizgilerinin gözükmemesi sorunu da tahlile kavuştu. İşte başka önemli güncelleme notları;

  • Radeon Anti-Lag özelliği etkin olduğu sırada shift + backspace tuşuna basıldığında duyulan “bip” sesi düzeltildi.
  • MSAA aktif haldeyken OpenGL uygulamalarında görülen görsel bozulması düzeltildi.
  • RX 6000 serisi ekran kartında çoklu monitör kurulumlarında gereğinden daha yüksek görüntü belleği kullanımı sorunu Adrenalin Software 22.11.1 ile tahlile kavuştu.
  • Edificius’ta obje üzere görülen görsel düzeltildi.

Bilinen sorunalar ise şu biçimde;

  • 240 Hz yahut daha yüksek ekran yenileme suratına sahip ekranlarda, görüntü izlerken yahut pencere değiştirildiğinde, yüksek süratli birincil ekran kartı ile düşük süratli ikincil ekran yapılandırılmışsa, Radeon RX 6000 serisi ekran kartı şoförü vakit aşımına uğrayabilir yahut siyah ekran oluşabilir.
  • Radeon 570 ile kimi AMD ekran kartlarında, oyun kapandıktan sonra GPU kullanımı performans ölçümlerinde yüzde 100’de kalabilir.
  • Radeon RX 6900 XT ile kimi AMD ekran kartı modellerinde Firefox ile donanım hızlandırma faal olduğu sırada görüntü izlerken, takılmalar olabilir.
  • Radeon RX 6700 XT üzere kimi ekran kartlarında görüntü ve oyun pencereleri ortasında geçiş yaparken kısa vadeli manzara bozulmaları meydana gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!