Telefon

Amerika’nın Çin inadı Samsung’a yaradı: Apple ve Samsung yeni paydaşlık kuruyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’in çok ve agresif gelişimine bir dur demek istediği biliniyor. Bilhassa bu ülkeden yapılacak teknoloji ithalatına ve bu ülkeye sevk edilecek teknoloji ihracatına yönelik büyük önlemler alan Beyaz Saray, bu atılımlarıyla Apple’ı sıkıntı durumda bırakıyor. iPhone üretiminin %98’ini Çin’de gerçekleştiren, bunun haricinde, kelam konusu telefonlarında ağır olarak Çin menşeili teknolojiler kullanan Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte bu duruma bir son vermek zorunda kalabilir.

Amerika’nın Çin inadı Samsung’a yaradı: Apple ve Samsung yeni iştirak kuruyor

Daha evvel basına sızan haberlerde, Apple’ın iPhone 15 serisinde Çinli Yangtse Memory Technologies Co (YMTC) şirketinden alacağı RAM’leri kullanacaktı. Lakin Beyaz Saray bu duruma da müdahale etti ve Apple’ın RAM tedariği için Çinli olmayan bir öteki firmaya yönelmesini istedi. Tabi bu talebi karşılayabilecek en kıymetli alternatif Samsung olunca, Apple’da doğal olarak Samsung’a yöneldi.

Gelen son haberlere nazaran Apple, YMTC ile olan iştirakini sessiz sedasız sonlandırdı ve artık bu şirketten RAM almayacağını bildirdi. Tabi bu durumda Samsung ile Apple ortasında görüşmelerin başladığını da belirtelim. Bu sayede bir sefer daha ekranların önünde birbirinin en büyük rakibi olarak görülen bu iki isim, kamera ardında geçmişte kurulan birçok iştirake bir yenisini daha eklemiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al