Teknoloji

Android Auto uygulaması güncellendi! İşte yenilikler

Google, uygulamaları için tasarım değişikliklerine devam ediyor. Material You görünümünü benimseyen şirket, artık de Android Auto uygulaması için bir güncelleme yayınlandı. Yeni sürüm, beklenen renk modunu ve tasarım iyileştirmelerini de beraberinde getiriyor.

Android Auto uygulaması güncellendi

Google’ın araba odaklı geliştirdiği yazılım, akıllı sürüş tecrübesi sağlıyor. 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip Android Auto ile araç içinde Google Asistan yardımıyla komut vererek müzik açabilir yahut haritadan yol tanımı isteyebilirsiniz.

Google, Android Auto uygulaması için en son 2020 yılında tasarım güncellemesi yaptı. O denli ki yapılan değişiklikler, kullanıcılardan geçer bir not alamamıştı. Bu tenkitler üzerine şirket, nihayet uygulama için 8.6 sürümünü kullanıma sundu.

Android Auto 8.6 sürümü ile birlikte uzun vakittir beklenen karanlık mod nihayet kullanıma sunuldu. Bunların yanı sıra uygulama içerisindeki renk ahengi artırılmışken, menü seçenekleri ise çağdaş bir dizayna kavuştu. Ayrıyeten Başlangıç, Görüntü ve Bağlantı isminde yeni kısımlar eklendi.

Yeni sürüm, test edilmesi gayesiyle beta kanalına sunuldu ve testler için gereken azamî kullanıcı sayısına ulaşıldı. Yani artık yeni kullanıcı kabul edilmiyor. Güncellemenin herkese sunulacağı tarih ise belirsizliğini koruyor.

Material You özellikleri

Google, Android 12 ile hayatımıza soktuğu Material You üslubu ile artırılmış animasyonlar ve daha yumuşak bir tasarım sunuyor. Şirketin benimsediği bu görünüm, sadece bundan ibaret değil. Mesela kullanıcılar, duvar kağıtları ile kendilerine özel bir UI teması oluşturabiliyor ve bu sayede daha fazla kişiselleştirilme imkanı sunuluyor.

Google, Material You görünümü daha fazla uygulamaya genişletmek için Android geliştiricilerine de bir kolaylık sunuyor. O denli ki şirketin cross-platform uygulama geliştirme SDK’sı (yazılım geliştirme kiti) olan Flutter’da da, Material You stilinde taşınabilir uygulama geliştirmek mümkün.

Material You görünümünü kullanan Android üreticiler ise şu formda;

  • Samsung
  • OnePlus
  • Oppo
  • Xiaomi
  • Vivo
  • Realme
  • Techno

Peki sizler Android Auto hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al