Telefon

Android dünyasının en çok telefon satan markaları muhakkak oldu

Akıllı telefon dünyasında rekabet hiçbir vakit sona ermiyor. Her yıl yeni model ve serilerle çabada rakiplerinin önüne geçebilmek için uğraşan teknoloji devleri, hedefledikleri birinciliğe kolay kolay ulaşabilecek üzere görünmüyorlar. Neden mi? Zira listenin tepesinde Güney Koreli teknoloji devi Samsung var.

StatCounter tarafından paylaşılan datalara nazaran, Kasım ayı itibariyle dünya genelinde Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullananların sayısı 2,8 milyar bireye yükseldi. Bu sayı sayesinde pazar hissesini %71,1’den %71,3’e yükselten Android, sayı ve oran bazında en büyük rakibi iOS’u sollamaya devam ediyor. Nitekim iOS’un global pazardaki hissesi %28 civarında.

Android dünyasının en çok telefon satan markaları muhakkak oldu

Android markaları içerisindeki sıralamaya baktığımız vakitse, birinci sırayı %34,6’lık payıyla Samsung alıyor. Dünyanın en çok akıllı telefon modeli satan ismi olan Güney Koreli teknoloji devini izleyen isimse Çinli teknoloji şirketi Xiaomi. %14,3’lük pazar hissesiyle rakibinin bir epey gerisinde kalan Xiaomi’yi ise %10,3’lük pazar hissesiyle Oppo takip ediyor.

Tabi listenin en çok merak edilen isimlerinden biri de Huawei. 2019 yılına kadar pazarın en büyük ikinci ismi olan ve %18’e yakın pazar hissesi bulunan Çinli şirket, Amerikan ambargosu sonrasında süratle gerilemeye başladı ve yayınlanan son raporda pazar hissesinin %6,7’ye düştüğü görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al