Telefon

Android kullanıcıları dikkat! Yanlışlar düzeltilmedi

Şirketin Project Zero takımı, sıkıntıları yaz aylarında (GPU’ları tasarlayan) ARM’ye bildirdiğini söylüyor. ARM, problemleri temmuz ve ağustos aylarında çözdü. Lakin Project Zero, artık, Samsung, Xiaomi, Oppo ve Google’ın da dahil olduğu akıllı telefon üreticilerinin bu hafta başlarında güvenlik açıklarını düzeltmek için yama uygulamadıklarını sav ediyor.

Araştırmacılar, haziran ve temmuz aylarında beş yeni sorun belirlediler ve bunları çabucak ARM’ye bildirdiler. Project Zero’dan Ian Beer bir blog gönderisinde “Bu sıkıntılardan biri çekirdek belleğinin bozulmasına, biri fizikî bellek adreslerinin kullanıcı alanına ifşa edilmesine ve geri kalan üçü de fizikî bir sayfanın ‘sonradan kullanıma hazır’ hale gelmesine yol açıyor.” diye yazdı. “Bu, bir saldırganın fizikî sayfaları ele geçirdikten sonra, sayfalar sisteme iade edilse bile, sonrasında sayfalara uzaktan müdahale etmeye devam edebilmesi manasına geliyor.”

Android kullanıcıları dikkat! Kusurlar düzeltilmedi

Beer, bir bilgisayar korsanının bir sisteme tam erişim elde etmesinin, Android’deki müsaadeleri atlayabilecekleri ve bir kullanıcının datalarına “geniş erişim” elde edebilecekleri için mümkün olacağını kaydetti. Saldırgan bunu, çekirdeği üstte belirtilen fizikî sayfaları sayfa tabloları olarak tekrar kullanmaya zorlayarak yapabilir.

Project Zero, ARM’in bu sıkıntıları düzelttiğini söylemesinden üç ay sonra, grubun tüm test aygıtlarının hala kusurlara karşı savunmasız olduğunu buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al