Telefon

Android’in yeni özelliği, dizayna dikkat edenleri çılgına çevirecek

Google ile Apple ortasındaki rekabetin odak noktasında taşınabilir işletim sistemi pazarı bulunuyor. Her ne kadar iOS sırf iPhone modellerinde kullanılan bir işletim sistemi olduğu için Android’in müşterilerini direkt tehdit etmiyor olsa da sayısı her geçen gün artan iPhone taraftarlarının varlığı doğal olarak Android kullanıcılarının sayısının oransal bazda iOS’a karşı güç kaybetmesine neden oluyor.

Amerikalı teknoloji devi Google ise bu durumu bilakis çevirebilmek ve Android’i iOS’dan daha tanınan bir işletim sistemi yapabilmek için var gücüyle çalışıyor. Şirket tarafından geliştirilen ve Android uzmanı Mishaal Rahman tarafından ortaya çıkarılan son özellik ise, gerçek manada yeni kullanıcılar için tercih sebebi olabilir.

Android’in yeni özelliği, dizayna dikkat edenleri çılgına çevirecek

Rahman’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalara nazaran Google, Android 13 QPR2 beta sürümünde simge dizaynını değiştirme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özelliğe nazaran kullanıcılar yeni sürümün paylaşılmasıyla birlikte artık uygulamaların varsayılan simgelerini kullanmak yerine kendi tasarladıkları ve tema renk skalasına uygun yeni simgeleri kullanabilecekler. Bu sayede hem tema özelleştirilmiş olunacak hem de kullanıcılar telefonlarındaki renk geçişlerini daha düzgün bir biçimde tasarlamış olacaklar.

Tabi doğal olarak bu özellik birinci olarak Pixel modellerinde karşımıza çıkacaktır. Öteki büyük Android işletim sistemli akıllı telefon üreticilerinin bu özellikten ne vakit faydalanabileceği ise şimdilik bilinmezliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking