Teknoloji

Apple A16 Bionic, selefi A15’e fark atacak!

Apple‘ın A16 Bionic GPU’sunun en son performans testleri, evvelkine nazaran kıymetli ölçüde daha az bir gelişme gösterildiğini sergiledi. A16 Bionic, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerine güç sağlıyor. Yonga seti, GPU testlerinden de geçti ve selefi A15 Bionic’e nazaran gözle görülür iyileştirmeler sağlamadı.

Apple A16 Bionic, selefi A15’e fark atacak!

A16 Bionic, iPhone 14 serisi ile çıkış yaptı ve çeşitli kıyaslama performans testlerinden geçti. Mevcut performans testleri, yeni yonga setinin selefine ve Snapdragon 8+ Gen 1 üzere başka amiral gemisi yongalarına nazaran ne kadar daha uygun olduğunu incelemeye çalıştı. Testler Golden Reviewer tarafından yapıldı ve A16 Bionic, 3DMark’ın Wildlife Extreme’inde 3.359 puan aldı.

Sonuçlar, test edilen öbür tüm yonga setlerinden daha yüksek. Fakat 444.1 verimlilik puanı MediaTek’in Dimensity 8100 ve Dimensity 9000 yonga setlerinden daha düşük. A16 Bionic ayrıyeten Snapdragon 8+ Gen 1’den yaklaşık %20 daha güçlü ve tıpkı vakitte biraz daha verimli.A15 Bionic ile karşılaştırıldığında, Yeni Apple yonga seti sırf %5 daha güçlü ve %20 daha verimliydi. Öteki birkaç kıyaslama testi, A16 Bionic’i GPU açısından en güçlü taşınabilir çip olarak belirledi. Performans ölçümleri, A16 Bionic’in A15 Bionic’e nazaran verimliliğinde kıymetli bir gelişme olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, ham güç açısından, sırf minimal bir gelişme var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!