Teknoloji

Apple Car hayal kırıklığına yanlışsız gidiyor: Tekrar ertelendi!

Teknoloji devi Apple, ekosistemini genişletmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojiye kadar birçok alanda yeni eserlerini kullanıcılarına tanıtıyor. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren şirket, otomotiv bölümüne de büyük ehemmiyet veriyor.

Apple Car arabasının çıkış tarihi 2025’ten 2026’ya ertelendi

Apple, uzun vakittir elektrikli otonom aracı için çalışmalarını kapalı bir halde yürütüyor. Şirket, sızan ayrıntılara nazaran arabasına çok ehemmiyet veriyor ve geliştirilme sürecinde en uygun mühendisleri çalıştırıyor. Lakin araba, geçtiğimiz süreçte de birçok defa ertelemeye maruz kaldı. Görünen o ki bu durum devam ediyor.

Lynch liderliğinde devam eden Apple Car projesi, düzey 5 otonom sürüş özelliğine sahip olacağı ve 2025 yılında yollara çıkacağı belirtilmişti. Bloomberg’te yer alan habere nazaran araba tekrar, yine ertelemeye maruz kaldı. Kaynak, arabanın çıkış tarihinin 2025 yılından 2026 yılına ertelendiğini belirtti.

Öte yandan kaynak, yükselen beklentilere karşılık veremeyeceğine ait bir hususa değindi. Düzey 5 otonom, şu anda hiçbir arabada olmayan ve otonom düzeyinin en yükseği olarak belirtilen bir tabir olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak, arabanın bu teknolojiye sahip olmayacağını söylüyor. Gelen bilgilere nazaran isminin Apple Car olması beklenen arabada direksiyon simidi ve gaz fren pedalı olacak. Yarı otonom olması beklenen araba, birinci etapta yalnızca otoyollarda büsbütün otonom olacak.

Daha evvel bilgilere nazaran Apple otomobili SUV olarak karşımıza çıkacak. Dış dizaynında fütüristik olarak tanımlanan bir formda piyasaya sunulacak arabanın iç yerinde rahatça dönebilen koltuklar ile geleceği argüman ediliyor. Araçta ayrıyeten yerleşik akıllı asistan bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking