Teknoloji

Apple Glass için Tim Cook’tan heyecan verici açıklama

Artırılmış gerçeklik, son vakitlerin en değerli teknolojilerinden biri. İnsanların büyük kısmı şimdi bu teknolojiden habersiz, hatta bu mevzu hakkında bilgi sahibi olduğunu düşünenlerin birçoklarının bilgisi de henüz emekleme evresinde. Pekala artırılmış gerçeklik teknolojisi hakikaten yalnızca cümbüş odaklı bir yenilik mi?

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, bu husus hakkında yaptığı açıklamalara bir yenisini daha ekleyerek aslında hem kendisinin hem de şirketinin bu hususa ne kadar değer verdiğini bir sefer daha göstermiş oldu. Bir gazeteye röportaj veren ünlü CEO, insanların artırılmış gerçeklik hakkında gereğince bilgi sahibi olmadıklarını, ileride bir gün artırılmış gerçeklik kâfi düzeye geldiği vakit, o devrin insanlarının geçmişte yaşamış insanların artırılmış gerçeklik olmadan nasıl yaşayabildiklerini merak edeceklerini tez etti.

Apple Glass için Tim Cook’tan heyecan verici açıklama

Tim Cook’a nazaran bu teknoloji sayesinde insanların ömürleri uzayacak, sıhhat meseleleri azalacak, tedaviler kolaylaşacak ve daha pek çok kıymetli gelişmenin temelinde artırılmış gerçeklik teknolojisi yatacak. Bununla birlikte Metaverse konusunda biraz daha aralı olan Tim Cook, bu teknolojinin de çok kıymetli olduğunu fakat insanların bütün günlerini Metaverse’de geçirmek üzere bir taleplerinin olacağına inanmadığını söz etti.

Bilindiği üzere Apple uzun bir müddettir birinci AR/VR aygıtı üzerinde çalışıyor ve argümanlara nazaran önümüzdeki yıl içerisinde bu aygıtını resmen tanıtmaya hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri