Telefon

Apple hepsi bir ortada hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth çipi yaptı

Bloomberg, şirketin şu anda Broadcom’dan kullandığı Wi-Fi ve Bluetooth çipinin yerini alacak kendi çipini de geliştirdiğini ve 2025’te aygıtlarda kullanmaya başlamak istediğini söylüyor.

Bloomberg, Apple’ın Qualcomm’un yerine kendi hücresel modemlerini geliştirme gayretlerine ait kimi yeni bilgiler de paylaştı. Qualcomm kısa müddet evvel 2022’nin 4. çeyreği çıkarları sırasında 2023 iPhone’ları için 5G modemlerin “büyük çoğunluğuna” sahip olmayı beklediğini söylerken, Bloomberg Apple’ın “2024’ün sonunda yahut 2025’in başlarında” kendi modemlerini kullanacağını söylüyor. Görünüşe nazaran Apple, özel modemini tek bir eserde kullanmaya başlayacak ve büsbütün geçiş yaklaşık üç yılda tamamlanacak.

Apple hepsi bir ortada hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth çipi yaptı

Qualcomm sözcüsü Clare Conley, şirketin 4. çeyrek yarar daveti sırasında söylediklerine işaret ederek: “Apple eser geliri için, 2023 iPhone lansmanı için evvelki %20 varsayımımıza nazaran artık 5G modemlerin büyük çoğunluğuna sahip olmayı bekliyoruz. Bunun ötesinde, planlama varsayımımızda rastgele bir değişiklik yok ve 2025 mali yılında Apple eser gelirlerinden asgarî katkı olduğunu varsayıyoruz.” dedi.

Apple bu söylentilere nazaran çipleri üretime geçirirse, şirketin A serisi çip üzerinde sistem dizisi üzere şeyleri zaten içeren, artan sayıdaki özel çiplerine daha fazla ekleme yapmış olacak. Bununla birlikte, hücresel modemi geliştirmenin sıkıntı olduğu da görülüyor. Şirket, 2019’da Intel’in akıllı telefon modem işinin “çoğunluğunu” satın aldı ve Nikkei, 2021’de Apple’ın 2023’ten itibaren kendi 5G modemini kullanmak istediğini bildirdi, lakin Qualcomm’un son yorumları, Apple’ın en erken 2024’e kadar geçiş yapmayacağını gösteriyor.

Birleşik bir hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth çipinin bir iPhone’a ne vakit dahil edilebileceği muhakkak değil. Şirket içi hücresel modemin kendi başına bir mühlet daha bekleyebileceğimiz düşünülürse, birleşik bir bileşenden çok uzakta olabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al