Telefon

Apple, iOS 16.3’ü yayınladı: Hudut bozucu ekran yanlışı giderildi!

Apple, birçok kullanıcının merakla beklediği yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan güncelleme birçok yenilik içerirken bilhassa son devirde yaşanan birtakım sıkıntılara da tahlil getirdi. İşte iOS 16.3 güncellemesinin getirdiği yenilikler.

iOS 16.3 ile iPhone 14 ekran hatası düzeltildi

Apple’ın iOS 16.3 yazılım güncellemesi, kullanıcıların yaşadığı birtakım sıkıntılara odaklanmış üzere görünüyor. Buna nazaran bilhassa iPhone 14 serisinde yaşanan Acil SOS davetlerini ezkaza tetiklenmesi kusurunun düzeltildiği belirtiliyor.

Elbette birçok kullanıcı için en değerli durum ise iPhone 14 Pro Max’lerde oluşan ekran yanlışının giderilmesi oldu.Geçtiğimiz haftalarda toplumsal medyada Thandava Krishna TK isimli bir kullanıcı telefon açılırken ekranda yeşil ve sarı yatay çizgiler oluştuğunu gösteren bir paylaşım yaptı. Akabinde çok sayıda kullanıcı benzeri sıkıntıları yaşadıklarını açıkladı.

Apple, geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir notta sorunun bir donanım açığından kaynaklandığını ve tahlili üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Apple, sorunu çözmek için yakında bir iOS güncellemesinin yayınlanacağını doğrulamıştı. iOS 16.3 ile bu sorunun ortadan kalktığı duyuruluyor.

Müzik çalma ve CarPlay tarafından verilen isteklerle ilgili olarak Siri’de kimi sıkıntıların yaşandığı şikayetleri de artmıştı. Şirket bu durumu da düzelttiğini belirtti. Güncellemenin önümüzdeki haftadan itibaren içinde kademeli olarak dağılması planlanıyor.

Yeni iOS güncellemesinde sunulan bir öbür yenilik ise Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları oldu. Apple Kimliği için Güvenlik Anahtarları, iki faktörlü kimlik doğrulama sırasında fizikî bir güvenlik anahtarı sunuyor. Bu güvenlik anahtarı Apple Kimliği hesabınıza diğer bir güvenlik katmanı eklemenize imkan tanıyacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking