Telefon

Apple, iPhone 14 ekran yanılgısı için harekete geçti!

iPhone 14 serisiyle yeniden büyük başarılara imza atan Apple, akıllı telefon dünyasında çıtayı belirleyen bir performans sergiliyor. Seri, bilhassa serinin Pro modelleriyle epeyce tanınan halde. Fakat son periyotta kimi kullanıcılar, problemlerle karşı karşıya kalıyor.

Apple, iPhone 14 ekran kusuru için donanımsal bir sorun dedi

Geçtiğimiz haftalarda toplumsal medyada Thandava Krishna TK isimli bir kullanıcı telefon açılırken ekranda yeşil ve sarı yatay çizgiler oluştuğunu gösteren bir paylaşım yaptı. Akabinde çok sayıda kullanıcı emsal sıkıntıları yaşadıklarını açıkladı.

Apple, iPhone 14 ekran yanılgısı için nedenini şimdi bilmediklerini ve mevzuyu takip ettiklerini belirten bir açıklama yapmıştı. Şirket, bugün paylaşılan bir notta sorunun bir donanım açığından kaynaklandığını ve tahlili üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Apple, sorunu çözmek için yakında bir iOS güncellemesinin yayınlanacağını doğruladı.

Öte yandan Apple’ın yaşadığı tek sorun iPhone 14 ekran yanlışı değil. iPhone 14 ile akıllı telefon dünyasına giren Dynamic Island, bir anda epeyce tanınan oldu. O denli ki birçok akıllı telefon üreticisi, modellerinde bu özelliğe yer vermek için çalışmalara başladı. Fakat kimi kullanıcılar, aygıtların bu kısmında meseleler yaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısı, iPhone 14 Pro’daki Dynamic Island alanında yanık oluştuğuna dair bir paylaşımda bulundu. Apple ise daha evvel buna bir kusur ile karşılaşmadıklarını belirtti. Ek olarak öbür bir kullanıcı ise ekrandaki Dynamic Island kısmında bir iz oluştuğunu paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking