Telefon

Apple, iPhone’larda ihtilal yaratacak özellik için patent aldı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın, üretimini gerçekleştirdiği akıllı telefonları için yeni bir patent aldığı görüldü. Bununla bir arada artık iPhone’lar, uzun vakittir beklenen bilakis şarj teknolojisine kavuşuyor.

Tersine şarj teknolojisi ile ikinci bir telefonu şarj edebileceksiniz!

Geçtiğimiz yıllarda Apple’ın aksine şarj teknolojisinin patenti için FCC’ye müracaatta bulunduğu tez edilmişti ve şirketten bu argümana yönelik rastgele bir açıklama yapılmadı. Kısa müddet evvel ise Apple analisti Mark Gurman, bu teknolojinin pek de mümkün olmadığını ve hayli uzun vakit alacağını vurgulamıştı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin kayıtlarında görülen yeni bir patente nazaran Apple, iPhone’lar için bilakis şarj etme takviyesini getirmeyi planlıyor. Üstteki patentte yer alan bilgilere nazaran şirket, bunun için aygıtın gerisine manyetik bir bileşen ekleyecek.

iPhone’de olacak manyetik bileşen, şarj edilmek istenen ikincil aygıtı sabitleyecek ve sonrasında ise aksine şarj etme süreci başlayacak. Yani aslında iPhone bataryasındaki güç, rastgele bir kablo ihtiyacı duymadan, manyetik bileşen aracılığıyla ikinci aygıta aktarılacak.

Aslına bakacak olursak aksine şarj etme teknolojisi piyasaya sürülen Android akıllı telefonların büyük çoğunluğunda mevcut. Evvelki yeniliklerinde de olduğu üzere Apple, Android aygıtlara karşı yeniden geriden geldi.

Apple, MagSafe ismindeki kablosuz şarj teknolojisini tanıtmıştı lakin iPhone kullanıcıları tarafından üçüncü taraf ve birden fazla bileşen gerektirdiği için için pek de tercih edilmiyor.

Apple’ın aksine şarj etme teknolojisini iPhone 15 modellerinde görebiliriz. Birebir vakitte şirket, Apple Watch, AirPods yahut iPad için de bir takviye sunulabilir. Bunu Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen tanıtım etkinliğinde göreceğiz.

Peki sizler Apple’ın aksine şarj etme teknolojisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce şirket, bu hususta başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking