Telefon

Apple, kitapları yapay zeka ile birleştiriyor!

Apple, yapay zekayı sesli kitaplara getiriyor. Şirketin tanınan e-kitap programı Apple Books, yapay zeka ile ses sentezleme modelini kullanarak birçok kitabı sesli hale getirmeyi planlıyor. Teknoloji devi, mağazasında bulunan sesli kitap sayısını artırmak için yapay zekadan dayanak alacak.

Apple, yapay zeka ile her kitabı sesli kitaba dönüştürecek

Apple’ın açıklamasına nazaran Apple Books’ta kitap yayınlayan bağımsız muharrirler ve yayıncılar, projelerini artık çok daha kolay biçimde sesli kitap haline getirebilecek. Şirket, yapay zeka ses sentezleme modeli aracılığıyla yazılı kitapların sesli forma dönüştürülmesine ve Apple Books Store’da sunulmasına müsaade verecek.

Yapay zeka anlatımı bilhassa maddi zorluklar yaşan küçük bağımsız müelliflere hitap ediyor. Yapay zeka ile oluşturulmuş sesli kitaplarda “Apple Books Tarafından Anlatılmıştır” tabiri yer alacak. Bu sayede ses sanatkarları ile yapay zekanın anlatımı ortasındaki fark aşikâr olacak.

Apple’ın açıklamasına nazaran yapay zeka takviyesi şimdilik sırf muhakkak kategorilerde mevcut ve her birine belli yapay zeka sesi sunuluyor. Örneğin, kurgu ve aşk kitapları “Madison” ve “Jackson” tarafından anlatılırken, şahsî gelişim kitapları “Helena” ve “Mitchell” asistanları tarafından anlatılıyor.

Yapay zeka anlatımlı bir sesli kitap dayanağı müelliflerin isteğine bağlı tutulacak. Müellifler ayrıyeten ses sanatkarı takviyeli bir sürüm yahut öbür bir dağıtımcı ile çalışma hakkına sahip olacak.

Bu dayanağın şimdilik yalnızca İngilizce sesli kitaplar için geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor. Kitaplar, İngilizce yazılmış olmasa bile, İngilizce takviyesine yer vermeli. Türkçe yahut öteki lisanların yapay zeka ses dayanağı kazanacağı ise belgisiz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking