Telefon

Apple marka eserlerin kıymeti düşmez diyenler dikkat: En büyük ölücü Apple olabilir!

Apple’ın en kıymetli niteliklerinden biri kuşkusuz aygıtlarının aşikâr bir pahanın altına kolay kolay inmemesidir. Ne demek istediğimizi şöyle izah edelim, diyelim ki bugün Android dünyasının en kıymetli ve en güçlü aygıtını satın aldınız.

Bu telefonu 1 sene sonra satmak istediğinde kıymetinin yarı yarıya düştüğünü görmek sizi pek fazla şaşırtmamalı. Zira Android işletim sistemli telefonların ikinci elde fiyatlarının bir oldukça düştüğü bilinen bir gerçek. Lakin kelam konusu telefon iPhone olduğunda, bedel kaybı rakiplerine nazaran çok daha az oluyor. Üstelik bu durum sadece iPhone için değil, Apple markalı her eser için geçerlidir. Yani en azından biz o denli biliyorduk lakin Apple’ın kendisine nazaran durum pek de o denli olmayabilir.

Apple marka eserlerin bedeli düşmez diyenler dikkat: En büyük ölücü Apple olabilir!

Amerikalı bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan içeriğe nazaran, kendisi şu an Amerika Birleşik Devletleri’nde bile 52.199 dolar üzere inanılmaz yüksek fiyattan satılan üstün bilgisayarı Mac Pro’yu takas siyaseti kapsamında yenilemek için Apple’a başvurdu. Lakin bu şahsa önerilen takas indirimi sadece 970 dolar oldu. Evet yanlış duymadınız, Apple’ın bu bilgisayar için önerdiği meblağ neredeyse orjinal satış fiyatının 54’de 1’i.

Her ne kadar Apple artık kendi işlemcisi olan Apple Silicon serisine geçtiği ve muhtemelen bir sonraki Mac Pro modeliyle birlikte bu aygıtta kullandığı Intel işlemciyi terk edeceği için artık bu aygıtları elinde tutmak istemiyor olsa da kendi bilgisayarı için bu kadar komik bir teklif vermesi, piyasadaki Apple algısına önemli ziyan verecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking