Teknoloji

Apple Watch, bir kullanıcının hamileliğini tespit etmesini sağladı!

Apple Watch; kalp ritmi izleme, adet döngüsüsü takibi, oksimetre ve gibisi birçok sıhhat hizmetini karşılıyor. Akıllı saatler, EKG uygulaması sayesinde kalp atış ritmini takip ederek semptomları da kaydedebiliyor. Giyilebilir teknoloji eseri, bu hassas özelliği sayesinde bir unsur imza atmayı başardı. Apple Watch, bi Reddit kullanıcısının kalp ritmini izleyerek gebe olduğunu anlamasını sağladı. Pekala bu nasıl mümkün oldu? Apple Watch sayesinde hamilelik anlaşılabilir mi? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Apple Watch, hamileliği tespit etmede uygun bir araç olabilir!

Apple Watch’a sahip bir Reddit kullanıcısı, yaptığı paylaşımla saatinin hamileliğini tespit etmede yardımcı olduğunu anlatan bir kıssa yayınladı. Toplumsal medya kullanıcısının yaptığı paylaşıma nazaran Apple Watch, olağan bir vakitte daha yüksek bir kalp atış suratı tespit etti.


Apple Watch adet döngüsü takibi özelliği

Reddit’te durumu paylaşan bayan kıssaya şu formda devam etti:

“34 yaşındayım, olağan dinlenme kalp atış suratımdan daha yüksekti. Ekseriyetle dinlenme kalp atış suratım 57 civarındadır ve kalp atış suratım 72’ye yükseldi. Covid ya da soğuk algınlığı olduğumu sandım hayır ateşimi ölçtüm ve bu olağandı. Bazen bunun erken hamilelikte olduğunu ve testin anında müspet çıktığını okudum.

Okudukları üzerine hamilelik testi yaptıran bayan, olumlu sonuç aldı. Reddit’te bunun Apple Watch sayesinde olduğunu paylaştı. Ek olarak da teknolojinin çılgınca olduğunu ve saatini çok sevdiğini de belirtti.

Sonuç olarak Apple Watch’un adet döngüsü ve kalp ritmi izleme özelliklerinden yola çıkarak hamilelik testi yaptırmak kimi durumlarda mantıklı olabilir. Bu sayede hamileliğin tespit edilmesi daha kısa müddette olur.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple Watch’ın yalnızca kalp ritmi izleyerek hamileliği tespit etmede yardımcı olması kâfi mi? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/