Telefon

Apple Watch’suz Fitness+ müjdesi! iOS 16.1 geliştirici sürümü yayınlandı

Eylül ayında tanıtılan iOS 16, yeni özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Apple, iOS 16.1 geliştirici sürümünü yayınladı. İşte geliştirici sürümü ile karşımıza çıkan yenilikler..

Şirketler, işletim sistemleri için yayınladıkları geliştirici sürümleriyle uygulama geliştiriciler için kimi özelliklere erken erişim imkanı tanıyor. Kusur gidermeleri de içeren güncellemeler, kısa müddet sonra son kullanıcıya sunuluyor.

iOS 16.1 geliştirici sürümü neler sunuyor?

iOS 16.1 Beta 5 ile hayatımıza giren iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı, geliştirici sürümünde daha stabil halde çalışıyor. Kullanıcılar, Fotoğrafları ve görüntüleri beş bireye kadar meselesiz bir biçimde paylaşmak için farklı kitaplık oluşturabilecek.

Canlı Etkinlikler özelliği, iPhone 14 Pro modelleri için Dinamik Ada’da ve kilit ekranında görüntülenebilecek. Bununla birlikte şirket, iPhone sahiplerinin Fitness+ platformunu Apple Watch olmadan da kullanabileceğini açıkladı.

Şirketin açıkladığı güncelleme ayrıntıları ise şu biçimde,

iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı

 • Fotoğrafları ve görüntüleri beş şahsa kadar sıkıntısız bir formda paylaşmak için başka kitaplık oluşturabilirsiniz.
 • Kurulum ayrıntıları, bir kitaplık kurduğunuzda yahut bir kitaplığa katıldığınızda, başlangıç ​​tarihine yahut fotoğraflardaki bireylere nazaran geçmiş fotoğraflara kolay kolay katkıda bulunmanıza imkan tanır
 • Paylaşılan Kitaplığı, Şahsî Kitaplığınızı yahut her iki kitaplığı birlikte görüntüleme ortasında süratle geçiş yapmak için kitaplık filtrelerini kullanabilirsiniz.
 • Paylaşılan düzenlemeler ve müsaadeler, herkesin fotoğraf eklemesine, düzenlemesine, favorilerine eklemesine, fotoğraf yazısına ve silmesine imkan tanır.
 • Kamera’daki Paylaşma düğmesi, çektiğiniz fotoğrafları direkt Paylaşılan Kitaplığa göndermeyi seçmenize yahut yakınlarda Bluetooth kullanılarak öbür iştirakçiler algılandığında otomatik olarak paylaşılacak bir ayarı etkinleştirmenize imkan tanır.

Canlı Etkinlikler

 • Üçüncü taraf uygulamalardan Canlı Etkinlikler, Dinamik Ada’da ve iPhone 14 Pro modelleri için Kilit Ekranında görüntülenebilecek.

Fitness+

 • Apple Fitness+, Apple Watch’ınız olmasa bile artık iPhone’da desteklenecek.

Cüzdan

 • Anahtar paylaşımı, Bildiriler ve WhatsApp üzere iletileşme uygulamalarını kullanarak Cüzdan’daki otomobil, otel odası ve öteki anahtarları inançlı bir biçimde paylaşmanıza imkan tanır.
 • Tasarruf hesabı, Apple Card müşterilerinin hesaplarındaki parayı yüksek getirisi olan bir tasarruf hesabına yatırarak büyütmelerini sağlar.

Ev

 • Yeni akıllı mesken temas standardı Matter, çok çeşitli akıllı mesken aksesuarlarının ekosistemler ortası uyumlu formda çalışmasına imkan tanıyor.

Temiz Enerji

 • Daha düşük karbon emisyonlu elektriğin mevcut olduğu durumlarda, pak güç özelliğiyle aygıtınızı şarj edebileceksiniz.

iOS 16.1 ile giderilen kusurlar:

 • Mesajlar uygulamasında silinen iletilerin görüntülenme sorunu giderildi.
 • Erişilebilirlik kullanılırken Dinamik Ada erişiminde yaşanan sorun giderildi.
 • VPN kullanılırken yaşan CarPlay ilişki sorunu giderildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/