Telefon

Apple yeni HomePod’unu tanıttı, uygun fiyat söylentileri boşa çıktı

HomePod, her ne kadar ülkemizde şimdi kâfi bilinirlik düzeyine ulaşmasa da bilhassa Amerika Birleşik Devletleri’nde epey tanınan bir aksesuar. Sahip olduğu yetenekleri her geçen gün arttıran ve bu sayede meskenler için bir nevi uzaktan kumanda misyonunu görmeye hazırlanan HomePod’un artık ikinci jenerasyonunun tanıtıldığını müjdeleyebiliriz.

Apple tarafından gerçekleştirilen sürpriz bir aktiflikle tanıtılan ikinci kuşak HomePod tasarım manasında kıymetli bir fark içermiyor. Sırf, aygıtın üst kısmında bulunan dokunmatik yapının, HomePod Mini şekli bir dizayna dönüştürüldüğünü söyleyebiliriz.

Apple yeni HomePod’unu tanıttı, uygun fiyat söylentileri boşa çıktı

Karşımıza beyaz ve gece yarısı olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile çıkan yeni kuşak HomePod’un başlangıç fiyatı ise 299 dolar olarak açıklandı. Tabi bu fiyat birçok Apple kullanıcısı için büyük hayal kırıklığı oldu diyebiliriz. Hakikaten şimdi birkaç gün evvel ortaya atılan savlarda, Apple’ın yeni bir HomePod modeli üzerinde çalıştığı ve bu yeni aygıtın selefine nazaran daha uygun bir fiyattan satışa sunulacağı belirtilmişti.

Hatta kimi kaynaklar işi biraz daha ileri götürerek, uygun fiyatlı yeni modelin HomePod Lite olarak isimlendirilebileceğini ve fiyatının da 99 dolar olacağını lisana getirmişti. Fakat Apple tarafından tanıtılan aygıta ve 299 dolarlık fiyatına baktığımız vakit, söz konusu argümanların pek de gerçeğini yansıtmadığı anlaşılıyor. Yeniden de bir ihtimal Apple’ın önümüzdeki günlerde bütçe dostu yeni bir aygıt daha tanıtabilme ihtimalinin devam ettiğini de belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al