Telefon

Apple yetkilisinden Dynamic Island açıklaması

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max ile birlikte çentik yerine Dynamic Island teknolojisine geçiş yaptı. Apple UI Tasarım Lider Yardımcısı Alan Dye, Dynamic Island kullanıcı arayüzü ile ilgili açıklama yaptı.

Çentikli ekran tasarımı, birinci olarak 2017 yılında iPhone X modelinde karşımıza çıktı. Uzun müddettir kullanıcılar tarafından eleştirilen çentik, nihayet yerini farklı bir dizayna bıraktı.

Alan Dye: “Dynamic Island, yıllarca süren tartışmanın sonucu.”

iPhone 14 Pro ve Pro Max’te ön kamera ve Face ID sensörü başta olmak üzere birçok sensör küçük bir alanda toplandı. Apple, yeni tanıttığı teknolojiyle birlikte, Dynamic Island özelliğinin uygulamalar ile uyumlu çalışacağını duyurdu.

Dye, şirketin yıllardır çentik boyutunu küçültmek için çalışma yürüttüğünü ve bu değişiklikten en uygun nasıl yayarlanılabileceğini araştırdığını belirtti. Şık tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkmak istediklerinin altını çizen Dye, yeni arayüzün kullanıcıları mutlu ettiğini söyledi.

Yazılım mühendisi Craig Federighi, “Apple, fizikî Ana Sayfa butonu olmadan kullanıcı arayüzünün nasıl daha âlâ olacağını uzun müddet araştırdı. Dynamic Island teknolojisi, iPhone X modelinden beri iOS işletim sistemindeki en büyük değişiklik.” sözlerine yer verdi.

Bu yeni özellik, tıpkı vakitte iPhone’un görünümünü de değiştirdi. Bununla birlikte, art planda çalışan uygulamaların denetimi daha da kolaylaştı.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!