Telefon

Apple’dan Samsung’a bir makus haber daha geldi

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Apple ile onun hem en büyük rakibi hem de kıymetli iş ortaklarından biri olan Samsung ortasındaki ticaret hacmi günden güne azalmaya devam ediyor. Bilindiği üzere her ne kadar bu iki şirket kamera önlerinde birbirinin azılı düşmanı üzere görünse de aslında art planda birçok mevzuda kıymetli iş birliği içerisinde. Bu hususların başında ise ekran tedarik zinciri geliyor.

Yıllardır iPhone ekranlarının çok büyük bir kısmını üreten ve Apple’ın iPhone ekran tedarik hacminin yaklaşık %70’ini karşılayan Samsung, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bilgiyle adeta yıkılmıştı.

Apple’dan Samsung’a bir berbat haber daha geldi

Buna nazaran Apple, iPhone 15 modelleriyle birlikte Samsung’un tedarik hissesini %30 düzeylerine çekecek ve Güney Koreli teknoloji devinden doğacak boşluğu ise BOE ile dolduracaktı.

İşte bugün misal bir atak de akıllı saat pazarından geldi. Apple’a yakınlığıyla bilinen ve tıpkı vakitte ekran panelleri konusunda bir uzman olan Ross Young tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Amerikalı teknoloji devi Apple Watch Ultra’nın bir sonraki modelinin ekran paneli konusunda Samsung yerine bir diğer Güney Koreli teknoloji şirketi LG ile birlikte çalışacak. Hatta Young bu bahse ait somut adımların atıldığını ve LG’nin Apple Watch paneli üretimi için ekstra bir tesis oluşturmaya başladığını tez etti. Tabi şimdilik bu bilgilerin tamamı birer tezden ibaret. Bakalım savların muhatapları tarafından rastgele bir açıklama yapılacak mı?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking