Telefon

Apple’dan tarihi rekor! iPhone satışları tepede

Teknoloji devi Apple, iPhone satış sayısıyla son çeyrekte doruğa yürüdü. Counterpoint Research’ün araştırmasına nazaran şirket, Çin’de şimdiye kadarki en yüksek aylık pazar hissesine ulaştı. Asya ülkesinde satılan her dört telefondan biri iPhone modeliydi. Böylelikle Apple, iki aydır Çin’in en tanınan markası oldu.

Çin’de satılan her dört telefondan biri iPhone oldu

Ekonomik sakinlik iPhone ve Apple eserlerini etkilememiş üzere görünüyor. Counterpoint Research tarafından gerçekleştirilen Ekim ayı araştırmasına nazaran Apple, Çin’de tüm vakitlerin en yeterli muvaffakiyetini yakaladı. Öbür büyük üreticilerin satışları Ekim’de düşerken, Apple bir evvelki aya nazaran yüzde 21 büyüdü.

Geçtiğimiz yıla kıyasla akıllı telefon satışları Çin’de yüzde 15, Apple’da ise yüzde 4 civarında düşüş yaşadı. Bu fark şirketin rakipleriyle ortasını açmasını sağladı. Ekim ayında yüzde 25’lik pazar hissesine ulaşan Apple, Çin’deki her dört modelden birini oluşturdu.

Araştırma ayrıyeten iPhone üreticisinin son iki yıldır Çin’deki pazar hissesi açısından yeni tepeye ulaştığını ortaya koydu. Daha evvel 2020 yılının Kasım ve Aralık ayında rekor satış gerçekleştiren Apple, birebir başarıyı tekrar gösterdi. Fakat 2020’de Huawei’ye ABD yaptırımları uygulandığını hatırlatmak gerekiyor.

Araştırma Yöneticisi Ethan Qi pazar büyümesi hakkında, “Apple pazar trendine meydan okumayı başardı. Bu tıpkı vakitte premium segmentin dirençli tabiatını da gösteriyor. Çin’de son iki yıldaki trende bakıldığında, Apple’ın premium pazarda Huawei hissesinin açık orta galibi olarak ortaya çıktığı görülüyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!