Telefon

Apple’ın iPhone 14’deki kar oranı rakiplerine çılgına çevirecek

Teknoloji dünyasının en kıymetli isimlerinden biri olan Apple, piyasanın kaymak katmanını yiyen isim olarak da ön plana çıkıyor. Birçok üreticinin bilakis yüksek fiyat siyasetinin rastgele bir ziyanını görmeyen Amerikalı teknoloji devi, tam zıddı bir biçimde bu yüksek fiyat siyaseti sayesinde karını maksimize edebiliyor. Ortaya çıkan iPhone 14 Pro maliyet bedelleri ise, Apple’ın bu mevzuda ne kadar başarılı olduğunu bir sefer daha ortaya koyuyor.

Bugüne kadar gelen bilgilerde, iPhone 14 Pro modellerinin maliyetini arttıran en değerli iki ögenin A16 Bionic işlemci ve 48MP ana kamera olduğu belirtiliyordu.

Apple’ın iPhone 14’deki kar oranı rakiplerine çılgına çevirecek

Gerçekten de bakıldığında, A15 Bionic’e nazaran üretim maliyeti neredeyse 2,5 kat daha yüksek olan A16 Bionic yonga setinin ve tekrar iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinde kullanılan kameralara nazaran %50 daha masraflı olan 48MP’lik ana kameranın Apple’ın karını yiyip bitireceği düşünülüyordu. Lakin pek de o denli olmadı.

Bugün ortaya çıkan son bilgilere baktığımız vakit, iPhone 14 Pro Max’in tüm bu masraflı kalemlerden sonra toplam maliyetinin 501 dolar olduğunu lakin 1.099 dolardan satışa sunulması nedeniyle kar marjının %55’e yaklaştığını görüyoruz. Bu kesim için hakikaten inanılmaz bir oran zira daha geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Xiaomi CEO’su, şirketin kar marjının %10 civarında olduğunu ve telefon üretim maliyetlerinin feci formda arttığını lisana getirmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!