Telefon

Apple’ın iPhone 16 planları ortaya çıktı, tekrar herkesi çok şaşırtacak

Akıllı telefon denildiğinde akla gelen birinci isim yıllardır iPhone oluyor. Her yeni modeliyle popülaritesini daha da arttırmayı başaran Amerikalı teknoloji devi, ilerleyen yıllarda da bu durumu koruyabilmek için tedbirlerini şimdiden almaya devam ediyor. Bilindiği üzere markanın en son modeli olan iPhone 14, Eylül ayında karşımıza çıkmış lakin Pro modelleriyle Standart modelleri ortasındaki keskin tasarım farkları herkesi bir oldukça şaşırtmıştı.

Öte yandan Apple’a yakın kaynaklardan gelen yeni haberler, iPhone 15 serisiyle birlikte bu durumun yani modeller ortasındaki farkın daha da derinleşeceğini söylüyor. Tabi şimdi iPhone 15 serisinin tanıtılmasına neredeyse 8 ay var, şimdiden bunları düşünmek anlamsız diyebilirsiniz lakin ya size iPhone 16’dan bile haber olduğunu söylesek ne dersiniz?

Apple’ın iPhone 16 planları ortaya çıktı, yeniden herkesi çok şaşırtacak

Evet, ortaya atılan son tezlere nazaran Apple şimdiden iPhone 16 serisine yönelik planlamalarına başlamış. Amerikalı teknoloji devinin odağında ise kamera ve Face ID yapısı var. Her ne kadar şirketin temel gayesi her ikisini de ekran altına taşıyarak kusursuz ekran devrine geçmek olsa da bilhassa kameranın ekran altı performansının beklenilen çok gerisinde kalacağının düşünülmesi, bu adımın atılmasını zorlaştırıyor.

Bu nedenle Apple, iPhone 16 serisiyle birlikte yalnızca Face ID’yi ekranın altına saklayacak. Öte yandan kameranın ise küçük bir delik olarak birkaç model boyunca daha varlığını muhafazası bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking