Teknoloji

Apple’ın yeni “arttırılmış gerçeklik” kulaklığı: Mart 2023’te seri üretim başlıyor!

Apple, AR kulaklık pazarına girmek istiyor üzere duruyor ve şirketin Mart 2023 üzere erken bir tarihte AR (arttırılmış gerçeklik)-MR(karma gerçeklik) kulaklıklarının seri üretimine başlayabileceği söylendi. Hazırlanan bir rapora nazaran, Apple MR kulaklığının geliştirilmesi için Pegatron ile paydaşlık kurdu ve üretim plana nazaran giderse Mart 2023’te seri üretilecek olan kulaklık Nisan ayında tanıtılacak.

Üretim tarihi, Apple’ın aygıtı Ocak ile 2023’ün ikinci çeyreği ortasında bir yerde tanıtabileceğine inandığını söyleyen analist Ming-Chi Kuo’nun iddiası vakit çizelgesine uygun düşüyor. Kuo ayrıyeten, “Apple, AR’ye odaklandığını tekraren yinelese de, Apple AR/MR’nin görüntü izlemeyi desteklemesinin de eksiksiz bir sürükleyici tecrübe sunabileceğine inanıyorum” diye varsayımda de bulunmuştu.

Apple sanal gerçeklik dalına de yavaş yavaş yerleşmeye çalışıyor üzere duruyor. Yakın tarihte kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve bölümde büsbütün ihtilal yapmayı hedefleyen Apple gözlüklerinin tasarım problemleri nedeniyle 2025 yahut 2026’ya ertelenebileceği söylenmişti. Fakat artık çıkan söylentilere bakarak, Apple’ın kesime kulaklık tarafından da asıldığı görülüyor. Unutmamak gerek, kesim öncülerinden olan Meta bu pazara büyük yatırımlar yapıyor. Yani, Apple’ın başarılı olması için piyasaya sağlam girmesi gerekiyor. Bakalım daldaki yerini alması eserlerinin hakikaten kalitesinden mi yoksa yalnızca Apple olmasından kaynaklı mı olacak ileri ki vakitlerde göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!