Teknoloji

Argüman: SEC davası 2023’te muhakkak çözülecek

Ripple Labs, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ( SEC ) tarafından blockchain şirketinin kayıt dışı menkul değerler sattığı argümanıyla başlatılan geniş çapta kamuoyuna duyurulan bir davaya hâlâ bulaşmış olduğundan, CEO’su Brad Garlinghouse, hem kararın kendisi hem de sonuçları açısından sonuç konusunda optimist.

İddia: SEC davası 2023’te mutlaka çözülecek

Nitekim Garlinghouse, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen 2023 yıllık konferansında 18 Ocak’ta yayınlanan bir röportajda CNBC’ye söylediği üzere, SEC davasının bu yılın birinci yarısında sonuçlanacağına dair beklentilerini lisana getirdi.

Ev sahipleri tarafından dava hakkında sorulan blockchain şirketinin CEO’su şu açıklamayı yaptı:

“Bunun katiyen 2023’te, tahminen de birinci yarısında çözüleceği konusunda iyimseriz. Buradan nasıl sonuçlanacağını göreceğiz, fakat maddelere ve gerçeklere nazaran nerede olduğumuz konusunda kendimi çok uygun hissediyorum.”

Garlinghouse’un vurguladığı üzere, Ripple muahedeyi umursamazdı, lakin düzenleyici XRP’nin menkul değer olmadığını kabul etmedikçe bunun imkansız olduğunu vurguladı. Kendi kelamlarıyla, SEC şefi “Gary Gensler, neredeyse tüm kripto para ünitesini menkul değer olarak gördüğünü ve bu nedenle Venn diyagramında yerleşim için çok az yer bıraktığını çok dışarıdan söyledi.”

İleriye dönük olarak, tüm davanın sonuçlanması konusunda çok optimist olduğunu yineledi ve “SEC’in duruşunda kimi kıymetli değişiklikler gördüğümü düşünüyorum ve bir tahlile sahip olmayacağımızı hayal edemiyorum.”

Kararın etkisi

Bu ortada, Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, SEC davasındaki kararın ABD kripto sanayisi üzerinde geniş kapsamlı bir tesire sahip olabileceği konusunda uyardı, halbuki davanın savunma avukatı ve tanınan yorumcusu John E. Deaton, SEC’in çok gerildiğini söyledi.

Ripple davada galip çıkarsa, Andrew Pickett Law’un Baş Avukatı Andrew Pickett, Finbold’un daha evvel bildirdiği üzere “ABD pazarında XRP’nin yasallığını sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir, bu da fiyata yarar sağlar” dedi.

Ocak ayında Finbold tarafından alınan bilgilere nazaran, basın vaktinde XRP, bir evvelki haftaya nazaran %1,23 ve bir evvelki haftaya nazaran %6,15 artışla 0,3932 $’dan el değiştiriyordu ve aylık grafiğinde %15,13’lük artışa ulaştı.

Kripto kesimindeki durum hakkında

Başka bir yerde Garlinghouse, Ripple’ın kripto para ünitesi sanayisi için sıkıntı bir periyoda karşın 2022’de rekor kırdığını ve blockchain üzere yeni gelişen teknolojilerin gerçek sıkıntıları büyük ölçekte çözebileceğine inandığı için uzun vadede çok optimist olduğunu söyledi.

“Unutmamalıyız, aslında o kadar uzun vakit evvel değildi, 21 yıl evvel, Amazon, dot-com balonu sırasında neredeyse iflas ediyordu. Bu yüzden kripto dünyasında kimi değişiklikler gördüğünüz gerçeği, ben sanayinin uzun vadeli sıhhati için sağlıklı olabileceğini düşünüyorum.”

Son olarak kripto ticaret platformu FTX’in çöküşü hakkında yorum yapan Ripple CEO’su, FTX olayını geniş manada bir kripto sorunu olarak düşünmediğinin altını çizerek Bernie Madoff ile bir paralellik kurdu ve Ponzi skandalının yol açmadığını belirtti. insanların müdafaa fonlarının nezareti ve düzenlenmesi hakkındaki fikirlerinin büsbütün tekrar yapılandırılması.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking