Teknoloji

Asus yeni monitörlerini CES 2023’te tanıttı!

RTX 40 serisi ekran kartına sahip dizüstü bilgisayarları ile CES 2023‘e damga vuran Asus bununla hudutlu kalmayarak birçok yeni eserin duyurusunu yaptı. Bu kapsamda oyun, profesyonel içerik üretimi, hibrit çalışma ve cümbüş üzere farklı gereksinimlere karşılık verebilen yeni Asus monitörler gün yüzüne çıktı.

ROG, birinci 1440p OLED oyuncu monitörü Swift OLED PG27AQDM ve 540 Hz’de harika akıcı imajlar sunan dünyanın en süratli e-spor oyuncu monitörü Swift Pro PG248QP ile yeniliklere öncülük etmeyi sürdürüyor. Duyurulan modeller ortasında yeni ultra geniş ve eğimli 49 inç Strix XG49WCR, Swift PG32UQXR DisplayPort 2.1 oyuncu monitörü ve oyunseverlere yönelik TUF modelleri yer alıyor.

ProArt Display OLED PA32DCM ve PA279CRV modelleri ise içerik üreticilerine sunuluyor. PA32DCM modeli gelişmiş bir 4K UHD DCI-P3 profesyonel monitör. 700 nit azamî parlaklığa ulaşan RGB Stripe OLED panele sahip bu monitör VESA DisplayHDR True Black 500 sertifikası almayı hedefliyor.

  • ROG’nin birinci 1440p OLED oyuncu monitörü ROG Swift OLED PG27AQDM; dünyanın en süratli e-spor oyuncu monitörü Swift Pro PG248QP.
  • DCI-P3 renk alanının yüzde 99’unu kapsayarak harika manzaralar sunan ProArt OLED PA32DCM; 96 W güç dağıtımı yapabilen USB-C’ye sahip ProArt Display PA279CRV.
  • CES İnovasyon Mükafatını kazanan ZenScreen MB16QHG, MB17AHG ve MB249C taşınabilir monitörler günlük kullanım ve cümbüş için son derece akıcı görseller sunuyor.
  • 10 nokta dokunmatik 24 inç FHD IPS panele sahip ASUS BE24ECSBT uzaktan çalışma ve eğitim için ülkü.
  • CES İnovasyon Mükafatını kazanan ASUS ZenBeam L2 FHD 600 LED lümen projektörde 26 adet sinemagraf içeren ASUS Light Wall özelliği bulunuyor.

ProArt Display PA279CRV ise DCI-P3/Adobe RGB renk alanlarının yüzde 99’unu kapsayan bir 4K IPS monitör. Eserdeki 96 W güç dağıtımı yapabilen USB-C bağlantısı MacBook ve öbür dizüstü bilgisayarda büyük kolaylık sağlarken EPEAT Gold, ENERGY STAR ve TCO küresel etraf standartlarına da uyumlu.

ASUS ayrıyeten CES İnovasyon Mükafatına layık görülen çok sayıda taşınabilir monitör modelini de gözler önüne serdi. 16 inç 120 Hz ZenScreen MB16QHG ve 17 inç 144 Hz MB17AHD modelleri seyahat ederken rahat bir kullanım sunmak için tasarlandı.

Daha büyük boyutlu 24 inç ZenScreen MB249C ise her yerde konforlu bir hibrit çalışma ve cümbüş tecrübesi yaşatıyor. ASUS BE24ECSBT isimli 23,8 inç FHD IPS monitör ise 10 nokta çoklu dokunmatik paneli, USB-C (DP Alt modu ile), papatya dizilimi takviyeli DisplayPort, HDMI ve USB irtibat yuvasıyla uzaktan çalışma ve eğitim için eksiksiz tahlil sunuyor.

CES İnovasyon Mükafatı kazanan ASUS ZenBeam L2 projektörde yeni ASUS Light Wall özelliği bulunuyor. Bu özellik, kullanıcıların 26 farklı sinemagraf ile ortam aydınlatması yaparak her odanın atmosferini değiştirebilmesine imkan veriyor.

ROG Swift OLED PG27AQDM – Üst seviye 1440p OLED oyuncu monitörü

27 inç boyutundaki bu WQHD (2560 x 1440) OLED oyuncu monitöründe yansıma önleyici mikro dokulu kaplama, 0,03 ms reaksiyon mühleti ve 240 Hz yenileme suratı üzere özellikler yer alıyor. Son derece yüksek kare suratları verebilen bu monitör hakikaten etkileyici oyun tecrübeleri yaşatıyor. OLED panelin ömrünü uzatmak için Swift OLED PG27AQDM’de ısı üreten bileşenler için özel bir soğutma bloğu kullanılıyor.

Yenilenen iç nizam ise soğutmanın randımanını artırıyor. Eser içindeki hava akışı daha âlâ hale getirilirken üstteki genişletilmiş havalandırma açıklıkları ısıyı daha yeterli uzaklaştırıyor. Isı monitörün art kısmında daha eşit halde dağıtıldığından ortalama sıcaklık öbür 27 inç monitörlere kıyasla yüzde 5 daha düşük oluyor.

Akıllı voltaj optimizasyonu her piksele uygulanan voltajı tek tek denetim ederek dengeli bir parlaklık sağlıyor. ROG bu modelde OLED parlaklığı, voltaj düzeyi ve çalışma sıcaklığı ortasındaki ahengi sağlamak için panel üreticisiyle yakın bir çalışma yürüttü. Panel için geliştirilen akıllı bir algoritma sıcaklık değişimine nazaran voltajı düzenleyerek panel genelinde parlaklığın dengeli olmasını sağlıyor.

Tek tip parlaklık ayarı özelliği parlak beyaz pencerelerin boyutunu değiştirirken bile parlaklık düzeyini koruyor. Ayrıyeten yeni DisplayWidget Center yazılımı kullanıcıların ekran menüsüyle uğraşmak zorunda kalmadan kullanışlı bir arayüzle OLED fonksiyonlarını ve sistem ayarlarını değiştirmesini sağlıyor.

HDR performansı ile öne çıkan bu monitör 1000 nit azamî parlaklığa ulaşabiliyor. Yüzde 99 DCI-P3 renk gamı ve Delta E < 2 renk doğruluğu ile gerçekçi renkler sunan Swift OLED PG27AQDM yüksek parlaklığın yanı sıra en koyu siyahları da gözler önüne seriyor.

ROG Swift Pro PG248QP – Dünyanın birinci 540 Hz monitörü

Swift Pro PG248QP profesyonel oyuncular için tasarlanan bir 24,1 inç FHD (1920 x 1080) oyuncu monitörü. Bu monitör 540 Hz (hız aşırtmalı) yenileme süratiyle yeni bir rekora imza atıyor.

Uzatılabilen klipslere sahip ergonomik standıyla eşsiz bir görünüm elde eden bu model, klavyesini ve mouse’unu monitöre yakın tutmak isteyen oyuncuların masasında uygun yer açıyor.

Yerleşik NVIDIA G-SYNC işlemcisindeki NVIDIA Reflex Analyzer uçtan uca sistem gecikme müddetini ölçerek oyunculara sistemlerinin nasıl performans verdiğini gösteriyor.

Yerleşik ESS USB codec neredeyse sıfır ses gecikmesi sunuyor, oyunlarda silah ve ayak sesleriyle bir arada çevresel ses tesiri yaratıyor.

Asus ROG Strix XG49WCR özellikleri

ROG Strix XG49WCR isimli 49 inç 32:9 (5120 x 1440) muhteşem ultra geniş 1800R eğimli oyuncu monitörü 165 Hz yenileme süratiyle oyunlarda etkileyici ve akıcı görseller sunuyor. Smart KVM anahtarı sayesinde oyuncular monitöre bağlı iki farklı aygıt ortasında geçiş yaptıklarında klavyeyi ve mouse’u da kolay kolay kullanmaya devam edebiliyor.

HDR teknolojisine dayanak veren Strix XG49WCR; yüzde 125 sRGB profesyonel renk gamı ve Delta E < 2 renk farklı ile harika HDR performansı sunuyor.

Monitör, DisplayHDR 400 sertifikasını almayı hedefliyor. Yerleşik FreeSync Premium teknolojisi değişken tazeleme suratı ile kusursuz ve yırtılma yaşanmayan bir oyun tecrübesi oluşturuyor.

Strix XG49WCR; DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, 65 watt güç dağıtımı özelliğine sahip USB-C, USB temas yuvası ve Ethernet ilişki noktasıyla kapsamlı seçenekler sunuyor.

Yerleşik RJ45 temas noktası ise XG49WCR’yi dizüstü bilgisayarlar için bir ilişki yuvası olarak kullanma imkanı da sunuyor. Bu sayede kullanıcılar tek bir USB-C ile ağa erişebiliyor.

ROG Swift PG32UQXR – Birinci ROG DisplayPort 2.1 oyuncu monitörü

Profesyonel oyuncular için tasarlanan Swift PG32UQXR, 160 Hz yenileme suratına sahip bir 32 inç 4K (3840 x 2160) küçük LED oyuncu monitörü.

DisplayPort 2.1 kontağı sayesinde 4K 160 Hz manzaralar sıkıştırma olmadan görüntülenebiliyor. 576 bağımsız LED bölgesinden oluşan Tam Lokal Işık Kısma (FALD) art aydınlatma sistemi ve 1000 nit parlaklıkla bu monitör DisplayHDR 1000 sertifikası almayı hedefliyor.

Quantum Dot panel DCI-P3 renk gamının yüzde 95’ini kapsayarak gerçekçi renkler ve yumuşak geçişler sunuyor. Monitörler ayrıyeten fabrikada evvelce kalibre edilerek Delta E < 2 renk farkı yakalanıyor. Swift PG32UQXR; DisplayPort 2.1, HDMI 2.1 ve USB temas yuvası ile geniş temas seçenekleri sunuyor. 

Asus TUF Gaming VG32UQA1A özellikleri

Profesyonel oyuncular için tasarlanan TUF Gaming VG32UQA1A, ultra yüksek 160 Hz (hız aşırtmalı) yenileme suratına sahip bir 31,5 inç 4K (3840 x 2160) küçük LED oyuncu monitörü. 1 ms hareketli fotoğraf reaksiyon Mühleti (MPRT) sunan bu model, yerleşik FreeSync Premium teknolojisi sayesinde değişken tazeleme suratı ile kusursuz ve yırtılma yaşanmayan bir oyun tecrübesi oluşturuyor.

ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı (ELMB) teknolojisi gölgelenme ve yırtılma tesirlerini ortadan kaldırıyor. Yüksek dinamik aralık (HDR) teknolojisi ve yüzde 99 sRGB renk gamı ise harika kontrastlar ve renk performansı sağlıyor.

Bu monitör, DisplayHDR 400 sertifikasını almayı hedefliyor. TUF Gaming VG32UQA1A; DisplayPort 1.4, HDMI 2.1 ve USB temas yuvası ile geniş ilişki seçenekleri sunuyor.

Asus TUF Gaming VG27AQML1A özellikleri

TUF Gaming VG27AQML1A, ultra yüksek 240 Hz yenileme suratına sahip, 27 inç boyutunda bir QHD (2560 x 1440) Fast IPS oyuncu monitörü. ASUS Fast IPS teknolojisinden yararlanan bu monitör, yüksek kare suratlarında net manzaralar için 1 ms reaksiyon müddeti (griden griye) sunuyor.

Yerleşik FreeSync Premium teknolojisi değişken tazeleme suratı ile kusursuz ve yırtılma yaşanmayan bir oyun tecrübesi oluştururken, ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı (ELMB) teknolojisi ise gölgelenme ve yırtılma tesirlerini ortadan kaldırıyor.

High Dynamic Range (HDR) teknolojisi ve yüzde 99 sRGB renk gamı, DisplayHDR 400 sertifikası amacına uygun kontrast ve renk performansı sunuyor.

Monitörün üst kısmındaki 1/4 inç tripod yuvası kullanıcıların kamera ya da ek bir ekran takarak kendilerine özel bir oyun yahut yayın sistemi kurmalarına yardımcı oluyor. TUF Gaming VG27AQML1A’da DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 ve USB temas yuvası bulunuyor.

Asus ProArt Display OLED PA32DCM özellikleri

Ayrıntılara itina gösteren yaratıcı profesyoneller için tasarlanan ProArt Display OLED PA32DCM; 700 nit azamî parlaklık ve yüzde 99 DCI-P3 renk gamıyla inanılmaz gerçekçi ve ayrıntılı imajlar sunan 31,5 inç 4K saf RGB Stripe OLED panele sahip.

Bu şık monitör kendinden evvel gelen modellere nazaran yüzde 50 daha küçük bir tabanda duruyor. Böylelikle masa üzerinde yerden tasarruf etmek ve nizamlı olmak kolaylaşıyor. Kullanıcılar dilerse tabanı büsbütün çıkarıp monitörü masanın bir kısmına yahut duvara dik yahut yatay olarak yerleştirme imkanına sahip.

ProArt Display OLED PA32DCM gerçek 10 bit renk derinliği ve 1.000.000:1 kontrast oranıyla en koyu siyah tonlarını oluşturabiliyor, en detaylı HDR içerikler harikulâde renklerle sunuyor. Monitör ayrıyeten HDR10 ve HLG üzere öteki HDR formatlarına da dayanak veriyor.

Sınıfında başkan Delta E <1 renk farkı ve ASUS ProArt Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisi de renklerin mümkün olan en hakikat formda yansıtılmasını sağlıyor. ProArt Display OLED PA32DCM; Calman ve Light Illusion ColourSpace CMS profesyonel kalibrasyon yazılımlarıyla da kusursuz çalışıyor.

90 W güç dağıtımı yapabilen tam fonksiyonlu Thunderbolt 4 ilişki noktası, HDMI ve USB temas yuvası ile kullanıcılara geniş seçenekler sunuluyor.

ProArt Color Center kullanıcıların birden fazla ProArt ekranın renk doğruluğunu tek bir merkezden ayarlamasına yardımcı olan çevrim içi bir araç. Donanım tabanlı kalibrasyona dayanak veren ProArt ekranların her durumda dengeli renkler sunması bu sayede mümkün oluyor.

ProArt Color Center kullanıcılara monitörün en son ne vakit kalibre edildiğini ve monitörlerin kalibrasyona gereksinim duyup duymadığını gösteriyor, farklı pozisyonlarda farklı renk parametreleri kullanan birden fazla monitör için kalibrasyon takvimi belirleme imkanı veriyor.

Örneğin Londra’da sRGB ile çalışan bir tasarım grubu ile Taipei’de DCI-P3 kullanarak görüntü düzenleyen bir takım için monitör kalibrasyon takvimi oluşturulabiliyor. ProArt Color Center vakti geldiğinde bu monitörleri kalibre ediyor.

Asus ProArt Display PA279CRV özellikleri

ProArt Display PA279CRV; 178° geniş izleme açılı, 27 inç boyutunda, 16:9 en uzunluk oranına sahip bir 4K UHD IPS monitör. Calman Verified sertifikasına sahip olan bu model fabrikada Delta E <2 renk doğruluğu elde edecek halde kalibre edildi.

Yüzde 99 DCI-P3 ve yüzde 99 Adobe RGB renk gamı sunan monitörde 96 W güç dağıtımı yapabilen USB-C bulunuyor. ProArt Display PA279CRV bu özellikleriyle MacBook ve Windows dizüstü bilgisayar kullanıcıları için ülkü bir tahlil sunuyor.

VESA DisplayHDR 400 sertifikası almayı ve MediaSync takviyesi vermeyi hedefleyen bu monitör; DisplayPort 1.4, papatya dizilimi özellikli DisplayPort, HDMI 2.0, USB temas yuvası ve kulaklık jakına yer veriyor. PA279CRV, yüzde 30 daha ince ve yüzde 33 daha küçük bir tabana sahip.

Böylece masada daha az yer kaplıyor ve nizamlı kalmaya yardımcı oluyor. 27 inç PA279CRV modeline ek olarak bu seride 24 inçlik PA248CRV ve 32 inçlik PA329CRV modelleri de yer alıyor.

Üç monitör de yüzde 85 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikten (PCR) üretiliyor ve kağıt bazlı ambalajda geliyor. Her üç monitör de küresel etraf standartlarını karşılamayı hedefliyor.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking